כשאמנות וספורט נפגשים: מגרש חדש בהדר

לאחר עשרות שנים בהם היה נטוש ומוזנח, נפתח השבוע מגרש כדורסל ייחודי וצבעוני בלב מתחם שוק תלפיות שבשכונת הדר
צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "הדר היא מיקרוקוסמוס חברתי נדיר, לא רק של חיפה אלא של כל מדינת ישראל, רובע מגורים היסטורי ומרכז מסחרי עירוני חשוב המכיל ארכיטקטורה ומרחבים עירוניים נדירים ביופיים. אני גאה על שהפכנו את גג השירותים הציבוריים שליד שוק תלפיות לשני מגרשי כדורסל צבעוניים ומיוחדים לרווחת תושבי השכונה. למתחם השוק בפרט ושכונת הדר בכלל עוד נכונות הפתעות".

המגרש המצוי בין הרחובות לונץ והחלוץ, עבר ביוזמת ראש העיר עינת קליש רותם, שיקום נרחב והוליסטי במסגרתו הוכשרו במקום שני מתחמי כדורסל מעוצבים.

שיקום המגרש נעשה על פי עיצוב של סטודיו "דותן-לידז'י" שהתאים את המקום לסביבתו ולתכנון האדריכלי של מבני השכונה בהם מבנה שוק תלפיות ההיסטורי שהוקמו בסגנון הבאוהוס – המאופיין בצבעים עזים של אדום, כחול, שחור ,צהוב ולבן ובקומפוזיציות מושכות עין כפי שבא הדבר לידי ביטוי גם במגרש המחודש.

שיקום המגרש מהווה חלק מהתכנית האסטרטגית אותה מקדמת ראש העיר לחידוש מתחם סירקין והפיכתו למוקד עירוני שוקק חיים המשלב מסחר ייחודי, פעילות פנאי ומגורים.

בתוך כך ישוקמו גם מבנה שוק תלפיות ההיסטורי ומתחם השוק הפתוח בו יותקן קירוי אסתטי, חדש וייחודי אשר ישתלב בעיצוב הרחוב המתחדש ויתרום לחידוש פני המרחב ותפקודו כמרחב קניות, בילוי ויצירה.

מגרשי הספורט פתוחים לציבור בין השעות 08:00 – 21:00.

תגובות