מהאצטדיון לספסל הלימודים

אלדד שביט מאמן בוגרים בליגה הלאומית, מוחמד גדיר ומחמוד קנדיל- כוכבי קבוצת בני סח'נין, אלו רק חלק משמות הסטודנטים החדשים של התואר הראשון בחינוך עם התמחות בספורט שהתחילו את שנת הלימודים בקמפוס של הקריה האקדמית אונו בחיפה

אפק: "הבעיה הכי גדולה שאף אחד לא נתן לשחקנים באמת יד, לא הזכיר להם שהם קודם כל בני אדם עם יכולות. בחוץ הם מוגדרים רק על ידי הכדורגל; שחקן או מאמן. גם הם לעתים שוכחים שיש להם הרבה יכולות, מחוץ למגרש הספורט.

ם בשנת 2018, רבים תופסים כדורגלנים כעצלנים, נהנתנים וחובבי מותגים ודוגמניות, תואר ראשון בחינוך וחברה עם התמחות בספורט של הקריה האקדמית אונו בא לשבור את המיתוסים. במסגרת ההכשרות הסטודנטים לומדים לתואר בחינוך בשילוב תעודות הכשרה בספורט וכך רוכשים מקצוע עוד במהלך הלימודים. התואר מתאים לסטודנטים המתעניינים בעולם הספורט המקצועי ומעניק הבנה עמוקה בחינוך ניהול וספורט.

התואר בחינוך עם התמחות בספורט הינו תואר ייחודי המקנה אופציות רבות לעוסקים בכל התחומים והעולמות הקשורים לחינוך, חינוך וספורט, אימון והדרכה, ניהול בספורט ויזמות בספורט.

עמרי אפק יזם המסלול להכשרות בספורט בקריה האקדמית אונו, שחקן נבחרת ישראל לשעבר, פרשן ערוץ הספורט: "הרעיון התבשל אצלי בזמן שאני עשיתי קריירה בכדורגל ותואר ראשון בקריה האקדמית אונו. מדובר בשחקנים ומאמנים שכל עולמם היה כדורגל מגיל צעיר- כסף ,פרסום, תהילה לזמן מוגבל מאוד, חלקם עשו קריירה מצליחה, שיחקו בנבחרת ישראל, אליפויות , לחלק החלום נקטע בגיל מוקדם בגלל חוסר יכולת, חוסר מזל או פציעה. לאחר פרישתם של שחקני כדורגל, הם מתקשים לייצר פרנסה, וזה מוביל אצל רבים למשבר נפשי וכלכלי מאחר וחסרות להם מיומנויות חשובות".

עוד מוסיף אפק: "הבעיה הכי גדולה שאף אחד לא נתן לשחקנים באמת יד, לא הזכיר להם שהם קודם כל בני אדם עם יכולות. בחוץ הם מוגדרים רק על ידי הכדורגל; שחקן או מאמן. גם הם לעתים שוכחים שיש להם הרבה יכולות, מחוץ למגרש הספורט.

בתואר בחינוך עם התמחות בספורט בקריה האקדמית אונו אפשר לפגוש את הסטודנטים: ברוך דגן שחקן נבחרת ישראל לשעבר ומכבי ת"א, סתיו אלימלך קפטן הפועל באר שבע בעבר ושחקן נבחרת ישראל, פיני בלילי שחקן נבחרת ישראל והפועל ת"א בעבר, איציק עזוז קפטן בני יהודה בהווה, נאור פסר קפטן מכבי פ"ת בהווה, שי אהרון מנהל מקצועי הפועל קטמון ושחקן עבר ידוע, עומר בוקסנבוים מנהל מקצועי הפועל ת"א ושחקן עבר ידוע, מוחמד כליבאת שחקן בני סכנין בליגת העל בהווה , אלדד שביט מאמן בכיר.

מרצים מרכזיים בחוג: ד"ר אבי מויאל, יורם מנחם, בעבר שימש כמאמן הכושר של הפועל ירושלים, ד"ר פיני שמעון, מרצה בכיר בתחום ניהול ספורט, ד"ר איציק אלפסי, מייסד ויו"ר בית"ר נורדיה לשעבר.

תגובות