מירוץ האופניים היוקרתי, "ג'ירו ד'איטליה", מגיע לחיפה

ביום שבת, ה-5.5, יתקיים ברחבת האצטדיון "סמי עופר", החל מהשעה 10:00 בבוקר, הפנינג חגיגי, אשר יכלול במה להצגת הרוכבים, דוכני חסות ומופע ראווה של פעלולי רוכבי אופניים. לאחר מכן, בשעה 13:50 יוזנקו 176 רוכבים מהטובים בעולם, בהם גם קבוצת רכיבה ישראלית, למקצהו השני של המירוץ.

ריכזנו עבורכם את כל השאלות והתשובות על אירוע הספורט הגדול ביותר שהתקיים בישראל אי פעם.

סילבן אדמס, הרוח החיה מאחורי הבאת המרוץ לישראל ונשיא הכבוד של ה-"Big Start" ג'ירו ד'איטליה: "ה-Big Start ה-101 ההיסטורי של ג'ירו ד'איטליה הוא הזדמנות נפלאה להציג למאות מיליוני הצופים בעולם את ארצנו על נופיה היפים, ההיסטוריה המפוארת שלה, התרבות העשירה ויותר מכל האנשים, בדמוקרטיה הפלורליסטית, המגוונת והתוססת הקיימת בישראל. אני מזמין את כולכם להצטרף בין ה-3-6 במאי לחגיגה שלא נראתה כמותה עדיין בישראל!"

גדי מרגלית, מנכ"ל עיריית חיפה: "אנו גאים שאירוע בסדר גודל בינלאומי שכזה מתקיים בחיפה, ומקבלים בברכה את פניהם של הרוכבים מרחבי העולם".

לראשונה בהיסטוריה, ולאחר 100 שנה מאז החל, ייצא ה"ג'ירו ד'איטליה" – אחד ממרוצי האופניים הגדולים ביותר בעולם – מגבולות אירופה, וינחת בישראל עם 176 מהרוכבים הטובים בעולם, שיגיעו ארצה לשלושת ימי הרכיבה הראשונים של ה"ביג-סטארט", וייקחו חלק באירוע הספורט מהגדולים ביותר שנראו בישראל.

אנחנו מזמינים אתכם, תושבי חיפה והאזור – לקחת חלק באירוע של פעם בחיים, להגיע למתחם הפעילות באצטדיון סמי עופר וללוות את הרוכבים ברחבי העיר. בנוסף, ערכנו עבורכם את כל התשובות לשאלות הנפוצות על ביקור הג'ירו בחיפה.

 

מתי ואיפה מתארח המרוץ מתארח בישראל?

במהלך שלושת הימים הראשונים של המירוץ, אשר יחל ב-4 במאי בירושלים, יעברו הרוכבים לאורכה ולרוכבה של ישראל, בין היתר בחיפה, בתל-אביב, במצפה רמון, בבאר שבע ובאילת. עם סיום המירוץ בישראל, ימשיכו הרוכבים את רכיבתם באיטליה, עד לנקודת הסיום בוותיקן שברומא. השנה יחלוק המירוץ כבוד לחסיד אומות העולם, הרוכב האיטלקי האגדי, ג'ינו ברטלי (Gino Bartali), שסייע להצלתם של מאות מיהודי איטליה בתקופת השואה.

מירוץ הג'ירו יתקיים בישראל ביוזמת הפילנתרופ היהודי-קנדי ונשיא הכבוד של ה-"Big-Start" ג'ירו ד'איטליה, סילבן אדמס, והוא צפוי למשוך לישראל, ולחיפה בפרט, אלפי תיירים ולספק תשואה כלכלית הנעמדת בעשרות מיליוני שקלים.

בשל חשיבותו של האירוע, כאחד מאירועי הספורט הבינלאומיים היוקרתיים ביותר בעולם, התמודדו השנה על אירוח המקטע הראשון בתחרות מדינות רבות, וביניהן: יפן, פולין, דנמרק, בלגיה ועוד.

איפה יעבור המרוץ ברחבי העיר חיפה?

ביומו השני של המירוץ, יום שבת, ה-5.5, יוזנקו 176 הרוכבים מרחבת האצטדיון "סמי עופר" שבחיפה, ויחלו את המקצה במסלול שיימשך לאורך ציר שד' ההגנה, רחוב העצמאות, שד' פלי"ם, חטיבת גולני, צומת הצ'ק פוסט, שד' ההסתדרות וצומת הצריף בקריית-חיים ומשם ימשיכו לעכו, נצרת, זיכרון יעקב וקיסריה, ויסיימו אותו בטיילת הרברט סמואל בתל-אביב.

מסלול המירוץ בחיפה יקושט  לכבוד המאורע לכל אורכו בדגלים ובכרזות בצבע הוורוד, צבעו של המירוץ, ליצירת אווירה חגיגית.

למסלול המרוץ המלא בחיפה ונקודות מומלצות לעידוד – לחצו כאן

מתי יתחיל המרוץ בחיפה?

בשעה 13:50 יינתן האות ו-176 הרוכבים ייצאו לדרך. בין הרוכבים אשר יזכו להשתתף במירוץ השנה יהיו חברי קבוצת הרכיבה הישראלית המקצוענית הראשונה, "סייקלינג אקדמי", אשר תעשה היסטוריה ותתחרה לראשונה בגראנד-טור.  לאחר ההזנקה מאצטדיון "סמי עופר" ימשיכו הרוכבים לרכיבת "חימום" לצורך ראווה לאורך ציר שד' ההגנה, העיר התחתית ועד לתחנת משטרת התנועה, ומשם יחלו את מקצהו השני של המירוץ.

למסלול המרוץ המלא בחיפה ונקודות מומלצות לעידוד – לחצו כאן

מה כולל ההפנינג החגיגי בסמי עופר ביום שבת 5.5?

החל מהשעה 10:00 בבוקר יתקיים ברחבת האצטדיון "סמי עופר" הפנינג חגיגי, בו יוכלו אלפי הצופים, אשר יגיעו לעודד את הרוכבים, לצפות במופע ראווה של האופניים ובהמשך מהצגת הרוכבים שייקחו חלק בתחרות ומהכנותיהם למירוץ.

האירוע יכלול במת הצגת רוכבים, מוסיקת רקע והכרזות של שמות הרוכבים, ביתני חסות, אוכל ושתייה, ומופע ראווה של פעלולי רוכבי אופניים מהטובים בעולם.

איפה יהיה ניתן להחנות באזור אצטדיון סמי עופר?

חניונים P2, P4 בסמוך לאצטדיון פתוחים לקהל (בתשלום) על בסיס מקום פנוי.
כמו כן, יהיה ניתן להחנות במרכז הקונגרסים ובחניונים באזור מת"ם.

אנו ממליצים לא להגיע לקרבת האצטדיון ברכב, ולבדוק את נתיב הנסיעה שלכם באפליקציית waze ולהקשיב לעדכונים ברדיו חיפה.

האם יש שידור חי של המרוץ?

אירוע ההזנקה ומסלול הרכיבה כולו, שיועברו, כאמור, בשידורים חיים על ידי גופי שידור וערוצים מכל העולם, ויצולמו מהאוויר ומהקרקע, יזכו לחשיפה תקשורתית עצומה ולצפייה של מאות מיליונים בכל רחבי העולם. עשרות אלפי התיירים והרוכבים, שיגיעו ארצה לכבוד המירוץ, ומיליוני הצופים בעולם ייחשפו, מלבד למירוץ עצמו, גם לנופיה ולאתריה של חיפה, והדבר יהווה הזדמנות יוצאת דופן לעידוד התיירות לעיר.

בנוסף, שידור ישיר ומיוחד יתקיים ברדיו חיפה (107.5FM) ויכלול סקירת האירוע ב-3 מוקדים ועדכונים חיים מהשטח

אילו כבישים ייחסמו בחיפה במהלך המרוץ ביום שבת?

משטרת ישראל נערכת בכוחות גדולים של אלפי שוטרים וסדרנים לאבטחת הסדר הציבורי, המשתתפים והצופים, ובהכוונת והסדרת התנועה לפני, במהלך ובתום המרוץ. ביום המירוץ ייסגר החל מהשעה 05:45 לתנועת כלי-רכב קטע הכביש שבין הכניסה הדרומית של אצטדיון "סמי עופר" ועד צומת מת"מ.

בשעה 09:00 ייסגר לתנועה הקטע הנגדי, שבין צומת מת"מ ועד הכניסה הדרומית לאצטדיון. בשעה 11:45 בצהריים ייסגרו לתנועה הכבישים בחיפה, בהם יעבור מסלול המירוץ, מצומת מת"מ, דרך ציר שד' ההגנה, רחוב העצמאות, שד' פלי"ם, חטיבת גולני, צומת הצ'ק פוסט, שד' ההסתדרות וצומת הצריף בקריית-חיים. כמו-כן ייסגר החל משעה זו כביש 22 ממחלף נעמן עד צומת לוחמי הגטאות. צירים אלו יישארו סגורים, בשני הכיוונים, במשך קיום המירוץ וצפויים להיפתח מחדש לתנועה בשעה 15:30 לערך. שוטרי התנועה יכווינו את תנועת כלי הרכב לצירים חלופיים.

לקבלת מידע אודות הסדרי התנועה ניתן לפנות בכל עת למוקד 110, המוקד העירוני 106, מוקד המידע של משטרת ישראל, ולהסתייע בפייסבוק העירוני ובאפליקציית waze אשר תעודכן כל העת.

במקביל, שידור חי ומיוחד יתקיים כל העת ברדיו חיפה (107.5FM), בו תוכלו להתעדכן בחסימות הכבישים, התקדמות המרוץ ודיווחים ישירים מההפנינג ברחבת האצטדיון העירוני

תגובות