מרכז ההייטק הגדול בישראל

אינטל מרחיבה את הפעילות בחיפה ומקימה את מרכז ההייטק הגדול בישראל; יעסיק מספר שיא של 6,000 עובדים
צילום: ארז עוזיר

בשורה ענקית לעיר חיפה. אינטל, ענקית הטכנולוגיה הבין-לאומית, הודיעה בטקס רשמי כי תקים בניין חדש שיתווסף לקמפוס הקיים בפארק מת"מ בחיפה ושיעסיק מספר שיא של עובדים – 6,000 מהנדסות ומהנדסים.

אינטל מחברת בין מרכז הפיתוח הנוכחי שלה בפארק מת"מ לבין הבניין חדש אותו היא חונכת השבוע, כדי שהשניים ישמשו מרכז הייטק לתכנון שבבי מחשב. הבניין ייפתח ב-2023 ויהפוך למרכז הפיתוח הגדול ביותר בישראל.
בשורה ענקית לעיר חיפה. אינטל, ענקית הטכנולוגיה הבין-לאומית, הודיעה בטקס רשמי כי תקים בניין חדש שיתווסף לקמפוס הקיים בפארק מת"מ בחיפה ושיעסיק מספר שיא של עובדים – 6,000 מהנדסות ומהנדסים. עבודות הבנייה ויישור הקרקע החלו בשבועות האחרונים. היום (שלישי) 3.8, נערך טקס הנחת אבן הפינה לבניין החדש של אינטל חיפה שייקרא IDC12. אינטל למעשה מחברת את מרכז הפיתוח הנוכחי שלה בפארק מת"מ לבניין החדש, כדי שהשניים ישמשו מגה-קמפוס לתכנון שבבים. הבניין ייפתח ב-2023 ויהפוך למרכז הפיתוח הגדול ביותר בישראל.
בטקס נכחו: גרגורי בריאנט, משנה למנכ"ל אינטל העולמית; עינת קליש רותם, ראש העיר חיפה,; קרין אייבשיץ-סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, שלומית וייס, מנכ"לית משותפת של ארגון ההנדסה של אינטל, איציק סייליס, סמנכ"ל בכיר באינטל; עמי אפלבאום, יו״ר רשות החדשנות; פרופ’ עודד רבינוביץ, המשנה לנשיא הטכניון; מולי אדן, נשיא אינטל לשעבר; ודדי פרלמוטר, לשעבר בכיר באינטל.


מרכז הפיתוח החדש יתפרס על שטח של 70 אלף מ"ר. הוא יהיה אחד ממרכזי הפיתוח החדשניים בארץ שיתאים את עצמו לעידן שלאחר הקורונה וידגיש את התפיסה החדשה של עבודה מהבית ומהקמפוס. הוא יתוכנן כך שיאפשר לעובדים לעבוד גם בצורה פרטנית, אך גם בשיתוף פעולה באמצעות חללי עבודה משותפים חדשניים ומודולריים לקיום פגישות פרונטליות בשילוב משתתפים בווידאו. המרכז יכלול מסעדות פופ-אפ, מכון כושר, מרכז מבקרים ובתי קפה בסגנון workafe.
מרכז ההיי-טק בחיפה יעסיק מהנדסי חומרה, תוכנה ו-AI, מתחומי הנדסת חשמל, תוכנה ומדעי מחשב, בעבור מנעד רחב של תפקידים, החל מסטודנטים ועד למהנדסים מנוסים ובעלי תארים מתקדמים שיעסקו בפרויקטים מרכזיים שאינטל ישראל עוסקת בהם מהמטה העולמי. ישכנו בו קבוצות הפיתוח מעולמות המחשוב, דאטה והקלאוד, שיעסקו בפיתוחים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם.
אינטל היא המעסיקה הגדולה ביותר בישראל עם 14,000 עובדים. היא מעסיקה כיום כ-5,000 עובדי פיתוח בחיפה ואחראית לאלפי משרות נוספות עקיפות בחיפה ובכל אזור הצפון.
ראש העיר עינת קליש רותם, הודתה להנהלת אינטל על החלטתה להרחיב את פעילותה בחיפה ולהקים בה את מרכז ההייטק הגדול בישראל, ואמרה "לאינטל קשרים הדוקים וארוכים עם העיר חיפה. קשרים אלו החלו כבר בשנת 1974, עם ההחלטה ההיסטורית של החברה להקים כאן, בחיפה, את מרכז המחקר והפיתוח הראשון שלה מחוץ לגבולות ארצות הברית. מאז ועד היום העמיק תאגיד הטכנולוגיה הבינלאומי את קשריו עם העיר, קשר המגיע היום לשיא נוסף, עם הנחת אבן הפינה למבנה החדש, שיחד עם קודמיו ייהפך למרכז ההייטק הגדול בישראל.
לא ניתן להפריז בחשיבותה של החלטה זו לעתיד העיר חיפה ולצפון המדינה כולה. אנו בעיריית חיפה שמנו לעצמנו למטרה לפתח את התעשיות עתירות הידע וההייטק כעוגנים כלכליים חשובים להנעת כלכלת העיר וכמקורות תעסוקה ופרנסה איכותיים לתושביה.
הקמת המבנה החדש של אינטל מהווה חלק מתנופת ההייטק הענפה, אותה חווה העיר חיפה. לא מכבר הנחנו אבן פינה לשני מבנים חדשים ב"פארק המדע וההייטק" הסמוך. ברובע החדשנות שבעיר התחתית פועל מרכז ה"אינוונט-טק", המעניק תמיכה כספית חסרת תקדים לחברות הזנק ישראליות, הקובעות את מושבן בחיפה.
כל אלה יעניקו תנופה אדירה להפיכתה של חיפה לבירת ההייטק של מדינת ישראל, יוסיפו אלפי מקומות עבודה נוספים לעיר ויחוללו שינוי כלכלי רחב-היקף, שמפירותיו ייהנו לא רק תושבי חיפה, אלא גם תושבי מטרופולין הצפון כולו".

לדברי גרגורי בריאנט, משנה למנכ"ל אינטל העולמית: " אני שמח מאוד לחזור ולבקר בישראל לטקס הנחת אבן הפינה של מרכז הפיתוח החדש שמוקם בחיפה. זהו הביקור הראשון שלי באתר של אינטל מחוץ לארה"ב מאז מרץ 2020.
ישראל היא מקום של מצוינות, מוחות מבריקים וידע טכנולוגי מעולה. מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל חתומים על הצלחות חסרות תקדים ושותפים לפיתוחים שחוללו מהפכות טכנולוגיות אמיתיות ואף שינו את פני ההסטוריה. מאז פיתוח מעבדי ה-8088 בשנות השבעים של המאה ה-20 ועד השקת סנטרינו, המעבד שאיפשר את המהפכה של ה-WIFI, וכלה במעבדי דור העתיד, אנו ממשיכים להתמקד בפיתוח טכנולוגיה מובילה בישראל. הטכנולוגיות המפותחות ושיפותחו במרכז הפיתוח החדש בחיפה ישפיעו על מיליוני אנשים בכל רחבי העולם".
לדברי קרין אייבשיץ-סגל, מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל: "אינטל היא מחלוצות ההיי-טק בעיר חיפה, מאז שנת 1974 ועד היום מהווה עוגן לאקוסיסטם שלם של חברות בינ"ל, חדשנות וטכנולוגיה מובילה, ואקדמיה פורצת דרך.
המגה-קמפוס החדש שלנו יהיה בית ל-6,000 מהנדסים ומהנדסות, מטובי המוחות בישראל, שיפתחו את המוצרים והטכנולוגיות פורצות הדרך הבאות. הוא יספק סביבת עבודה מתקדמת וגמישה, לעבוד בה עם אנשים שעושים טוב לחברה ולקהילה.
ההחלטה להרחיב את הפעילות של אינטל בחיפה על ידי אינטל העולמית תאפשר לנו להמשיך להתפתח, לשגשג ולהביא ערך רב. מכאן ימשיכו לצאת מוצרים מהפכניים המשפיעים על החיים של כולנו, בתחומי המחשוב האישי והשרתים, תקשורת מהירה, בינה מלאכותית וסייבר סקיוריטי – רוחב יריעה טכנולוגית מרשימה מאוד.
אנו גאים לבנות בעיר חיפה את אחד הבניינים המתקדמים והחדשניים בישראל בעבור המוחות המבריקים ביותר, שיחזקו את תרבות החדשנות בעיר חיפה ובישראל".

תגובות