עיריית חיפה זוכת אות "הקהילה המתנדבת"

האות הוענק [24.4] כהוקרה על העצמת ההתנדבות והמעורבות החברתית בעיר

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "פרס ההתנדבות" לעיר הוא הפרס היוקרתי ביותר שעיר מייחלת לו. הפרס מבטא את רוח הנתינה והמעורבות החברתית של תושבי העיר, שנרתמים ומתנדבים ברחבי העיר מתוך תחושת סולידריות ואחריות חברתית. ההתנדבות מובנית בחיים החיפאיים כדרך חיים – השיח על הנושא מתחיל כבר בגני הילדים ומיושם הלכה למעשה בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. התפיסה העומדת בבסיס ערך זה היא  – שהמעניק והמוענק זוכים שניהם מעצם ההתנדבות – האחד זוכה בחיים עם תחושת ערך, והשני זוכה בסיוע שמגיע מתוך נכונות ואהבה".

האות לשנת 2017 הוענק לחיפה בבית יד לבנים רעננה כהוקרה, על "פעילות התנדבותית רחבה ומשמעותית בתחומים שונים ומגוונים, המתקיימת בעיר לאורך השנה". ההחלטה על הענקת האות התקבלה ע"י ועדת שיפוט, בראשות השופטת בדימוס, דליה דורנר לה היו שותפים משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משרד החינוך, המרכז לשלטון מקומי ו"המועצה הלאומית להתנדבות בישראל" בחרה בחיפה, הוועדה ציינה בנימוקיה להענקת הפרס לחיפה כי עיריית חיפה הצטיינה בכל הפרמטרים הנדרשים לזכייה באות, ביניהם: מספר המתנדבים, השקעת הרשות בנושא ההתנדבות, מגוון הפעילויות ומגוון סגנונות ההתנדבות ברשויות, סוגי ההתנדבות, טיפול באוכלוסיות מוחלשות, ערבות הדדית וצמצום פערים חברתיים.

על פי ההערכה, כשלושים אחוז מתושבי העיר חיפה מעורבים בפעילות התנדבותית כלשהי, באופן עצמאי או ממוסד. תחומי ההתנדבות הם מגוונים וכוללים סיוע לאימהות צעירות אחרי לידה, שיחות וביקורי בית של קשישים בודדים, הדרכת בני נוער במרכזי מוזיקה, וטרינרים למען הקהילה, סיירת תיקונים בבתי נזקקים, סיוע לתלמידים בשיעורי בית, מיצוי זכויות מול הרשויות והמוסדות, סיוע לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות, ליווי נשים קורבנות תקיפה מינית ואלימות במשפחה, וכן איסוף מזון לקראת החגים.

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "פרס ההתנדבות" לעיר הוא הפרס היוקרתי ביותר שעיר מייחלת לו. הפרס מבטא את רוח הנתינה והמעורבות החברתית של תושבי העיר, שנרתמים ומתנדבים ברחבי העיר מתוך תחושת סולידאריות ואחריות חברתית. ההתנדבות מובנית בחיים החיפאיים כדרך חיים – השיח על הנושא מתחיל כבר בגני הילדים ומיושם הלכה למעשה בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. התפיסה העומדת בבסיס ערך זה היא – שהמעניק והמוענק זוכים שניהם מעצם ההתנדבות – האחד זוכה בחיים עם תחושת ערך, והשני זוכה בסיוע שמגיע מתוך נכונות ואהבה".

תגובות