עיריית חיפה ממשיכה להוביל את אירועי "שבוע היזמות הבינלאומי" בחיפה

פרופ' רפי ביאר, מולי אדן, הדר גולדמן, ד"ר אירית אידן, עינב אדיב, זוהר לבקוביץ' וד"ר אודי גרף יהיו אורחי הכבוד בשבוע היזמות הבינלאומי ה-3 שיתקיים בחיפה בין התאריכים 11-18 בנובמבר.
עשרות סדנאות ומפגשים ייחודיים יתקיימו בעיר במסגרת אירועי "שבוע היזמות הבינלאומי" שיצויין במקביל ב-170 מדינות ברחבי העולם

בחיפה פועלות כיום למעלה מ-250 חברות סטארט-אפ, שגייסו יחד קרוב ל-300 מיליון דולר בשנה האחרונה. 50 מבין החברות שיושבות בחיפה, מגדירות עצמן כסטארטאפ בתחום הרפואה הדיגיטלית וטכנולוגיות רפואיות, והעיר עצמה נחשבת לבירת הסטרטאפים הרפואיים בישראל.

בדומה לשנה שעברה, גם השנה תוביל חיפה את אירועי "שבוע היזמות הבינלאומי". השנה יתאפיין שבוע היזמות בגידול משמעותי במספר ובמגוון האירועים שיתקיימו במסגרתו ברחבי העיר, בדגש על איזור העיר התחתית, המוכר כרובע החדשנות בחיפה.

מטרת הפרויקט הינה לעודד ולהכווין יזמים צעירים לבחור במסלול יזמי כדרך להתפתחות אישית וחברתית, הפיכת רעיון למציאות והטבעת חותם. המיזם קורא לצעירים מכל העולם לשלב בחייהם חדשנות, דמיון ויצירתיות כמקור השראה, לחשוב "בגדול", להפוך רעיונות למציאות ולהטביע את חותמם.

אירועי "שבוע היזמות הבינלאומי" בחיפה ייפתחו ביום ראשון, 11.11, ב"ערב המנטורים הגדול", אותו מפיקה עיריית חיפה באמצעות צוות היזמות שבאגף לתכנון אסטרטגי ומחקר. האירוע יתקיים במשרדי WeWork בעיר התחתית בחסות משרד עורכי-הדין "פרידמן ושות'" ופירמת רואי-החשבון KPMG. שישה סטארטאפים חיפאיים שעלו לשלב הגמר יציגו את מיזמיהם בפני שופטים עתירי ניסיון בעולם הטכנולוגיה, הפרסום והיזמות: מולי אדן –  סגן נשיא אינטל לשעבר ויו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה, זוהר לבקוביץ' – יזם, משקיע ואנג'ל אקטיבי, פרופ' רפי ביאר – מנהל הקריה הרפואית רמב"ם, ד"ר אירית אידן – סמנכ"לית בכירה למחקר ולפיתוח ברפאל, הדר גולדמן – מוזיקאי, פרסומאי לשעבר ואיש נדל"ן בהווה, עינב אדיב ברר – יזמית, משקיעה ומייסדת מותג החיתולים "בייביסיטר" וד"ר אודי גרף – יזם, משקיע בחברות סטארטאפ ומנכ"ל לשעבר של חברת HP בישראל.

המיזם שינצח בתחרות יזכה במענק כספי בסך של  10,000 ₪ ויזכה להשתתף במשלחת זוכי תחרויות הסטארטאפים הבינלאומיות Start Haifa שתתקיים בחודש הבא בחסות משרד החוץ ועיריית חיפה. פרס נוסף יינתן למיזם שידורג במקום השני.

במסגרת אירועים נוספים שיתקיימו במהלך השבוע, יוזמנו תושבי העיר להשתתף בין היתר בהרצאה "יזמות-כן, כל אחד" שתתקיים אף היא ב WeWork Downtown Haifa ותסקור את עולם היזמות בישראל, תוך קיום שיח פתוח על יזמות ועל ההזדמנויות הקיימות בה, ויצירת השראה בקרב המשתתפים לחשוב על עצמם כמסוגלים ומתאימים לעולם זה.

אירוע מרכזי נוסף יתקיים בהאב העירוני InVent  שברחוב הנמל בנושא "Beyond & Entrepreneurship to Transferring" – באירוע, נפגוש שלוש נשים מרתקות שעשו את המעבר מעבודה בארגון גדול לעולם היזמות. הפאנל יעסוק בהצלחות והאתגרים במעבר ליזמות, האם כדאי לעשות את הצעד הזה, כיצד גם אתם תוכלו לעשות אותו, ומעבר לכך.

כמו-כן יוכלו המשתתפים בשבוע היזמות ליהנות ממגוון אירועים שיתקיימו בעיר התחתית, סדנאות, תערוכות, מיצגים,  אירוע Pitch Night, Startup Market, תחרות המיזם החברתי החיפאי לשנת 2018 ועוד.

גם השנה יתקיים פרויקט "בחזרה לשורשים" שבמסגרתו יזמים מצליחים חוזרים לביה"ס שבו למדו ונפגשים עם תלמידי השכבה הבוגרת, מספרים להם על המסלול שעברו, על המיזם שלהם/החברה שהקימו/ מה למדו/ איפה שירתו במסגרת שירותם הצבאי מה הצליח ומה פחות הצליח וכיו"ב. מטרת הפרויקט להעלות את המודעות ליזמות ואת תחושת המסוגלות של הדור הצעיר ולהוות מודל לחיקוי, המוטו הוא "התלמיד של היום הוא היזם של המחר"

כל הפרטים מופיעים באתר היזמות העירוני  www.haifaup.co.il

לחצו לרשימת האירועים המלאה בשבוע היזמות 11-18.11

 

בחיפה פועלות כיום למעלה מ-250 חברות סטארט-אפ, שגייסו יחד קרוב ל-300 מיליון דולר בשנה האחרונה. 50 מבין החברות שיושבות בחיפה, מגדירות עצמן כסטארטאפ בתחום הרפואה הדיגיטלית וטכנולוגיות רפואיות, והעיר עצמה נחשבת לבירת הסטרטאפים הרפואיים בישראל.

בפעילות היזמים בעיר תומכים כ-11 מרכזי יזמות, ביניהם ה-In-Vent ההאב העירוני בעיר התחתית, hiCenter, מטי חיפה, מרכז ברוניצה בטכניון, MedTech של בית החולים רמב"ם ועוד – רוב המרכזים מציעים חללי עבודה, אירועים, מפגשי העשרה וייעוץ ותכניות תמיכה שונות.

קהילת היזמות בעיר נמצאת גם היא בתנופה אדירה, ומתחילת השנה התקיימו בעיר כ-80 אירועים, כאשר במהלך חודש נובמבר מתוכננים כ-30 אירועי יזמות שונים בעיר. בנוסף, מספר מקומות הישיבה בחללי העבודה בעיר עלה לקרוב לכ-1,000 מקומות עם כניסתה של WeWork לעיר התחתית באוגוסט האחרון.

להלן רשימת 6 המיזמים שיוצגו ב"ערב המנטורים הגדול" ויתחרו על הפרס הגדול:

שם המיזם: FitMyTime 
שם היזמת: יעל אופנהיים
תיאור המיזם:
FitMyTime -מרקטפלייס בינלאומי לאימונים אישיים אונליין (לאימוני כושר אונליין UBER), בזמן אמת.
המיזם מאפשר לאנשים להתאמן עם מאמן אישי בשפה שלהם, מכל מקום ובכל זמן באמצעות אפליקציות וידאו-צ'ט. במקביל, האתר מציע למאמנים דרך נוספת להתפרנס, מעבר/בנוסף לעבודה בחדרי כושר/סטודיו
אתר אינטרנט – www.fitmytime.com

שם המיזם: GearEye
שם היזמת: יוליה לרנר
תיאור המיזם:
חברת GearEye המציאה פתרון ייחודי למעקב, ארגון וחיפוש אחר פריטים בעזרת מדבקות RFID, סורק משוכלל, ואפליקציית מובייל. הפתרון מיועד הן למקצוענים והן לחברות. החברה חוללה מהפכה באופן בו נעשה שימוש אלחוטי ב-RFID לצורך חיבורו לכל מכשיר נייד, באופן משתלם במיוחד.
כעת, כל אחד יכול להימנע מעוגמת הנפש הכרוכה באובדן פריטים יקרים, באמצעות תנועת יד קלילה ולחיצה על כפתור בלבד. אפליקציית GearEye מאפשרת ללקוחות לארגן את הציוד החיוני שלהם ברשימות ספציפיות, ולבצע איתור של כל קבוצת הפריטים או יחידה בודדת של ציוד, וכך מאפשרת שמירה על בטחון הפריטים. אתר האינטרנט – www.geareye.co

שם המיזם: Pruvo
שם היזם: איתי מריסיפר
תיאור המיזם:
Pruvoהוא שירות אוטומטי שלוקח הזמנת מלון קיים מכל אתר אינטרנט, עוקב אחר המחיר שלו 24/7 ומספק לך את החדר אותו הזמנת במחיר נמוך יותר. על ידי ביצוע הזמנה חוזרת בעת ירידה במחיר, תוכל לחסוך עד 72% מהמחיר המקורי. האלגוריתם הייחודי של Pruvo מסוגל למצוא מחירי חדרי מלון שאינם זמינים למשתמש המצוי/המתחרים.
אתר האינטרנט www.pruvo.net

שם המיזם: FAST Applications Ltd
שם היזם: אדם ירון
תיאור המיזם:
FAST הוא המיזם הראשון בעולם המשתמש ברשת מקצועית למשלוחי מטענים ומובילים ימיים ללא אנייה, עם אלפי חברות ביותר מ-100 מדינות ואזורים ברחבי העולם. המיזם מתבסס על פלטפורמת שירות היכולה להפוך כל תהליך של משלוח בינלאומי של מטענים לדיגיטלי תוך מספר דקות.
המטרה של FAST לשנות את עולם משלוח מטענים ולהפוך אותו לדיגיטלי וחסכוני.
אתר אינטרנט – www.Fast-apps.com

שם המיזם: SOWILLO ENERGY
שם היזם: קיריל דדוול
תיאור המיזם:
Sowillo מפתחת מערכות חימום מים תרמו-סולריות חכמות לבניינים רבי קומות, המאפשרים מכירת מים חמים במחיר תחרותי. מערכות Sowillo הן יוזמות בכל תחומי הפעילות שלהן: הן משתמשות בתחזית הייצור והצריכה, תחזית מזג האוויר והלמידה של מכונה כדי להגיע לאופטימיזציה עמוקה יותר וכתוצאה מכך עלויות אנרגיה קטנות יותר. ההוצאות התפעוליות מופחתות על ידי שימוש בזיהוי אנומלי עבור תחזוקת חיזוי.
אתר אינטרנט – www.sowillo.com

שם המיזם: XR VISUAL
שם היזם: איציק גולד
תיאור המיזם:
תחום המיזם: מציאות מדומה / B2B / תוכנה. הבעיה: כיום, שהולכים לקנות תאורה לסלון החנות מלאה במספר עצום של תאורות, התלויות אחד ליד השני בצפיפות רבה (כאשר חלק מהמוצרים כלל אינם במלאי). הדבר נכון גם לריצוף, חיפויי קיר, ריהוט ולמעשה לכל תחום עיצוב הבית. הדבר מבלבל, מייצר חווית קניה רעה ומקשה על הלקוח בקניית המוצר. מטרת המיזם – לאפשר ללקוח לראות את המוצר שהוא קונה בצורה ברורה. הפתרון: הצגת המוצרים במרחבי תצוגה וירטואליים, מסוגננים ומעוצבים. בכך ניתן לשפר את חווית הלקוח בחנות, להעניק לו ביטחון בקניה, וע"י כך להגדיל את היקפי הקניה ולקצר את זמן המכירה של החנות. בין המתחרים ניתן למצוא את: Marxent ו- Strata SpacesVR
אתר אינטרנט – https://xrvisual.com

לחצו לרשימת האירועים המלאה בשבוע היזמות 11-18.11

תגובות