עיריית חיפה נרתמת לסייע לבעלי המסעדות ובתי-הקפה בתקופת הקורונה

על-פי החלטת ראש העיר, יורחב תחום השטח הציבורי, בו מורשים בעלי המסעדות ובתי הקפה להוציא שולחנות וכיסאות, במטרה לסייע להם להמשיך את פעילותם בזמן המשבר.

בנוסף החליטה העירייה, כי הפטור שקיבלו בעלי העסקים בחודש מרץ על אגרת כיסאות ושולחנות יעמוד בעינו וכי הפטור שניתן עבור אגרת השילוט (שלט עד 5 מ"ר) יוארך עד לסוף השנה.

על רקע העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ולנוכח ההגבלות על הישיבה בתוך שטחי המסעדות ובתי הקפה, החליטה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, כי החל מהיום (ג') יוכלו בעלי בתי האוכל בעיר להרחיב על חשבון שטח המרחב הציבורי את איזור הישיבה מחוץ לעסק, ולהגדיל את מספר השולחנות והכיסאות שיוצבו בו, תוך שמירה על ריחוק חברתי על פי עקרונות התו הסגול, ותוך התחשבות בתנועת הולכי הרגל ובמעבר כסאות גלגלים ועגלות ילדים על המדרכות.

הטבה זו, עליה החליטה העירייה, נועדה לאפשר לבעלי המסעדות ובתי הקפה בעיר להמשיך לפתוח את עסקיהם גם בתקופת הקורונה, ובכך לסייע להם להימנע מהפסקת פעילותם.

במסגרת החלטה זו, ייסגרו החל מהיום באופן הדרגתי ארבעה מתחמים בעיר ויפעלו כמדרחוב, בהם תיאסר תנועת כלי רכב:

רחוב הנמל (בין המספרים 7-1, 41-33 לאורך כל שעות היממה), רחוב נתנזון (מרחוב כיאט עד כיכר פריז מ-12:00 בצהריים), רחוב כטיב (לאורך כל שעות היממה) ורחוב אח"י אילת בקריית חיים (פינת הגדוד העברי עד רחוב הנוטר, מספר 14-11 יום בשבוע). בהמשך תיבחן בשיתוף בעלי העסקים גם סגירה חלקית או מלאה ברחוב נורדאו ובמתחם סירקין (מתחם השוק).

בתוך כך, יחל היום השלב הראשון בתוכנית העבודה, אותה גיבש בתקופה האחרונה צוות מינהלת 2030 , לפיה יכלול המהלך לסיוע לעסקים, פיתוח של המרחב הציבורי במרכזים מסחריים ברחבי העיר, אשר יכלול, בין היתר, הצבת ריהוט רחוב חדש, שיפורי תאורה ועבודות גינון, צביעה והצללה. כמו כן תיבחן האפשרות להוסיף לעסקים שטח הושבה נוסף על חשבון מקומות חניה.

בנוסף החליטה העירייה, כי הפטור שקיבלו בעלי העסקים בחודש מרץ על אגרת כיסאות ושולחנות יעמוד בעינו וכי הפטור שניתן עבור אגרת השילוט (שלט עד 5 מ"ר) יוארך עד לסוף השנה.

תגובות