פסטיבל בית גלים 11 בחיפה

תערוכות אמנות בבתים פרטיים ובמבני ציבור. מופעי מוזיקה, מחול ותנועה, ערבי סופרים ומשוררים, 20 מתחמים כולל מתחם ילדים, סיורים מודרכים ללא תשלום במסלולי הליכה לבתים היסטוריים ומיוחדים בבת גלים בעקבות סופרים ומשוררים.
הכניסה לפסטיבל לפי הנחיות התו הירוק ומשרד הבריאות.

בית גלים 11
23/9/21 – 25/9/21
חמישי, שישי, שבת
אמנים תושבי בת גלים פותחים את הבתים ומציגים אמנות
מנהלת אמנותית: שירלי משולם

בית גלים 11
23/9/21 – 25/9/21
חמישי, שישי, שבת
אמנים תושבי בת גלים פותחים את הבתים ומציגים אמנות
מנהלת אמנותית: שירלי משולם

עיריית חיפה – אגף התרבות בשיתוף המרכז הקהילתי בת גלים, פורום בת גלים וועד שכונת בת גלים, מקיים זו השנה ה-11 את הפסטיבל בשכונת בת גלים שבחיפה במשך שלושה ימים רצופים בחוה"מ סוכות בימים חמישי – שבת בתאריכים 23/9 – 25/9.
במסגרת זו, יוצגו תערוכות אמנות ואומנות בהשתתפות יוצרים ב- 20 מתחמים בבתים פרטיים ובמבני ציבור. כמו-כן, יתקיימו מופעי מוזיקה, ערבי סופרים ומשוררים, מתחם ילדים בטיילת בת גלים. סדנאות, יריד וינטאג' ומלאכות יד, סיורים מודרכים ללא תשלום במסלולי הליכה לבתים היסטוריים ומיוחדים בבת גלים.

הכניסה לפסטיבל לפי הנחיות התו הירוק ומשרד הבריאות. 

מופע פותח:
23/9 יום חמישי | בשעה 19:30 ברכות ופתיחה
בשעה 20:00 מלכה דוניא
בשעה 21:15 רבע לאפריקה
מופע נעילה:
25/9 יום שבת | בשעה 20:00 REG TIME
בשעה 21:15 דה פז בנד

דבר האוצרת:
הפסטיבל ממתג, באמצעות המדיה האמנותית, את האזור הגיאוגרפי כמרחב תרבותי ואמנותי בעל מאפיינים מובהקים של שכונה. הפעילות האמנותית נעשית בסביבה מורכבת, חיה ותוססת, תוך רגישות לסביבה, לימוד השטח, הבנת מה שקיים ומה מתחדש, מתוך צמיחה טבעית של יצירה וטשטוש הגבולות בין אמנות לאומנות. הפסטיבל, הנו דוגמא לשיתופי פעולה שהתרחבו עם השנים ויצרו מערך מאחד בין התושבים, המוסדות הקהילתיים, הפרטיים והציבוריים ופעילים חברתיים- צעירים וותיקים כגון: המרכז הקהילתי, ביה"ס התיכון החברתי, מרכז תרבות 'בר-גלים' שיתופי 'אחוות גלים' שהוקם ע"י סטודנטים לרפואה ופעילים חברתיים. קבוצת 'שומרי הים', האגודה למלחמה בסרטן ע"ש קלייר ועמנואל ג'. רוזנבלט, בבית אהרון ואולגה רוזנפלד, מרכז שיקום יום- רמות, הגינה הקהילתית, קהילת חב"ד והמרכז המסחרי. השנה התערוכות מתמקדות ב'סיפורי שכונה', 'סיפורי בתים היסטוריים ומיוחדים', 'מחווה לחיל הים', שהנו חלק בלתי נפרד, מהנוף הגיאוגרפי והאנושי בבת גלים ותערוכת 'פעימה לקראת 100 שנים להיווסדות בת גלים'.

תערוכות בבתים פרטיים: 
גינת פעילויות למשפחות וילדים – מחווה למנשה קדישמן | שרל לוץ 6
בית גולומבק | תכשיטים, רקמה, רחוב נהלל 9
בית כרמית ענבר פז | קרמיקה, רחוב השרון 30
בית טויטו | צילום ותכשיטים שד' בת גלים 3
בית אגס | ציור, שד' בת גלים 12
חצר מרסל | אופנה, הצנחנים 3 / העלייה השנייה 45
בית שבת | ניפוח זכוכית, רחוב הכ"ג 9
Art Studio | ציור, רחוב העלייה השנייה 62
בית אירית בונשטיין | זכוכית ויטראז העלייה השנייה 69
בית משפחת קלי | סוכת יצירה, הקלעים 4
חצר אנדרי סופין | ציור, רחוב הרחף 2א

תערוכות ופעילויות במרכזים ציבוריים: 
המרכז הקהילתי בת גלים | רחוב העלייה השנייה 45
ביה"ס התיכון החברתי | רחוב העלייה השנייה 45
המרכז המסחרי | רחוב העלייה השנייה 39
המרכז לשיקום יום- רמות | רחוב העלייה השנייה 39
מתחם אמנות ותרבות 'בר גלים' | רחוב יונתן 3
המכבסה | שד' בת גלים 16
סניף חיפה ומרכז פעילות ותמיכה לחולי סרטן ע"ש קלייר ועמנואל ג'. רוזנבלט התערוכה | רחוב רוזנפלד 25 .
טיילת בת גלים במה, אירועים ופעילויות: הצגות לילדים, סדנאות יצירה, מתחם תנועה ומחול למשפחות וילדים.

משתתפים: טלי ודובי קופליק, דליה אביבי, אילנה אבישר, רון אלוני, מידורי אינטראטור, אירית בונשטיין, נטליה ביזלוב, אינה בלוכין, אלכס בלוכין, אליסיה בלוכין, אלכסנדרה בלוכין, ביאטריס בארנט, ירין ברנט, נטלי בן ארי, ג'ניפר בן גרא, אורנה בן חיים, אסתר בן חמו, מרינה בן משה, חנן בן שושן, בת אל גולומבק, ספיר ברונזברג, אפרת ברקאי גורל, גיל גורן, אני גל, איציק גרינשטיין, לירן דן, מירה ויוסי הילל, מזל הרשקו, יעל הורוביץ, קלייר וייסברג, אתי ועקנין, אנסטסיה זאביולובה, ריטה זורין, מריה באלוק, ניסים טויטו, יוני טל, חניתה לי, לולה יאנג, לריסה יעקובוביץ, לורנה כץ, מירי לבון, כרמל להב, שחר ליאב, נתי מאיר, רינת ביניון מאירי, ליאורה מעיין, גילי מרטונוביץ', סופי מרטין, טטיאנה מרקוב, מרינה קריימר, דליה נירנפלד, אנדרי סופין, דבורה סלם, אביב ספוז'ניקוב, מעיין פוגל, אנה פולונסקי, כרמית ענבר פז, דב פז (בס), דובי פיינר, אקי פלקסר, רעיה פרידמן, דבורה פרץ, מינה קנטור, דבורה קטאניק, חיים רז, טל רז, אהוד רטנר, המיה רשף, דורית שבת, ליאב איסק שופן, שושי, יצחק שלהבת, אגי שני, עליזה שקולניק. סיורים מדריכים: טניה אוקראינסקי, אלעד בלחנס, ראובן גולן, אלכסנדרה (סשה) דימיורייב- בשפה הרוסית, ניצן לבין, צבי שקולניק. מרצים: אלכס בלוכין, אורי ענבר פז, יורם מארק רייך, צבי שקולניק.


התערוכות המרכזיות | מוצגות במרכז המסחרי – ברחוב העלייה השנייה 39, ובמרכז הקהילתי – ברחוב העלייה השנייה 45, סניף חיפה ומרכז פעילות ותמיכה לחולי סרטן ע"ש קלייר ועמנואל ג'. רוזנבלט – רוזנפלד 25
רחוב העלייה השנייה 39:
מורכבת מ'אשכול תערוכות', המתמקדות ב'סיפורי שכונה', 'סיפורי בתים היסטוריים ומיוחדים', 'מחווה לחיל הים', שהנו חלק בלתי נפרד, מהנוף הגיאוגרפי והאנושי בבת גלים ותערוכת 'פעימה לקראת 100 שנים להיווסדות בת גלים'. בשונה מהשנים הקודמות, הפעם ניתן דגש לתערוכות של אמניות צעירות, שהגיעו מתרבויות וארצות שונות והתיישבו בשכונה כמו: לולה יאנג מסין, בתערוכתה 'קליגרפיה ועוד'. אלכסנדרה בלוכין בתערוכתה 'חלומות על נייר', בת למשפחת אמנים, שעלו לישראל מבריה"מ לשעבר. הצלמת אנסטסיה זבליובה שהגיעה לבת גלים ממוסקבה, בתערוכתה 'משם לכאן- אימהות וילדיהן'. מעיין פוגל בתערוכתה 'ברזיל- בת גלים'. אשכול תערוכות בשם 'סיפורי בתים היסטוריים ומיוחדים' בהנחיית אדריכל צבי שקולניק, תושב השכונה, והתערוכה הנוסטלגית 'בת גלים ואני' של האמן והמעצב דב פז (בס). תערוכת 'אב ובת'- חיים רז אמן ויטראז', סגן אלוף וראש קורס חובלים, לשעבר בחיל הים ובתו טל רז- אמנית מנדלות ותכשיטים ושומרת הריף התת ימי בבת גלים. תערוכות צילום המוקדשות לחיל הים ולתושבים יוצאי חיל הים הן: 'שירת הסט"יל של איציק גרינשטיין שצילם את הווי החיים בזמן שירותו בחיל הים ו 'אשת חיל מי ימצא-'הכוח הנשי בחיל הים' של הצלמת דפנה מרטון בשיתוף עם זמרת להקת חיל הים, לשעבר, חיה ארד יונאי. לקראת 100 שנה להיווסדות בת גלים תוצגנה התערוכות 'בין שבילי עבר והווה- סיפורי משפחות' של יעל הורוביץ חוקרת ביוגרפיות וצלמת. מיצב הצילום 1921 של ספיר ברונזברג. ששירתה כצלמת צבאית במסגרת שירותה בצה"ל ומציגה כעשור בפסטיבל בית גלים. המיצב מורכב מצילומים שחור לבן שנאספו מארכיון העיר חיפה לצד צילומי צבע עכשוויים, שצילמה בבת גלים, ויחד מרכיבים את התאריך 1921- שנת היווסדותה של שכונת בת גלים.

רחוב העלייה השנייה 45:
מוקדשת לריף התת-ימי, לקבוצת שומרי הים והחופים בבת גלים, ותערוכת דגמי אוניות וספינות נדירות. בנוסף, מוצגות תערוכות של אמנים- ותיקי השכונה, קבוצת ציירות מיל"ב, אמנים אורחים ומתחם הטלוויזיה הקהילתית, בשיתוף עם קבוצת 'חי בסרט', הפועלת בהנחייתו של אקי פלקסר בבית מילר. תערוכת 'דגמי אוניות, ספינות נדירות וציורי ים' של אלכס בלוכין, מומחה לבניית דגמים עבור מוזיאונים וציורים שלו ושל אינה בלוכין. הרצאות אודות הנושא יתקיימו בספרייה במרכז הקהילתי. מיצב צבעי ניאון ענק 'ירוק במעמקים', של ענבל מנדס פלור, המדמה את הריף התת-ימי בבת גלים, בשילוב סרטוני וידיאו של טל רז- 'בת הים' שומרת הריף. הקרנת סרטי פעילויות קבוצת שומרי הים- בת גלים. תערוכות לגיתית הראל גליקמן – 'נדודים' וליצחק שלהבת, באוצרותה של עליזה שקולניק. תערוכה קבוצתית 'ציירות מיל"ב מציגות', בהנהלת חנה מלר.
רוזנפלד 25:
התערוכה 'שילובים', הכוללת: מיצב צילום- 'סיפורו של הקזינו' בהנחיית אדריכל צבי שקולניק. עריכה גרפית והפקה: ספיר ברונזברג, ניפוח זכוכית מפוסל של רון אלוני ואהוד רטנר ו'דורית שבת- צילום ועוד'.
תערוכות נוספות:
מתחם אמנות ותרבות 'בר גלים', רחוב יונתן 3- תערוכה של תמר ווינר- טקסטורה וצבע באוצרות: חנן בן שושן.
המכבסה- שד' בת גלים 16- גיל גורן ככה היינו? מיצב צילום על בית

ירידים ואומנות מלאכות- יד

הפסטיבל יארח בנוסף מתחם שבו יוצבו דוכנים לאמני מלאכות היד השונות ובהם יריד וינטאג', יריד אופנה, מלאכות יד, מעצבים.ת צעירות.
מרכז לשיקום יום- ברחוב העלייה השנייה 39
ביה"ס התיכון החברתי ברחוב העלייה השנייה 45, מאחורי המרכז הקהילתי
מועדי פעילות המתחם:
23/9/21 ו- 25/9/21 10:00 – 18:00 24/9/21 10:00 – 14:00

תצוגות אופנה

בשבת 25/9/21 שעה 11:30 | מחול פלמנקו ותצוגת אופנת שמלות פלמנקו
בחצר של מרסל, רחוב הצנחנים 3 בצמוד למרכז הקהילתי ברחוב העלייה השנייה 45: יתקיימו
בשבת 25/9/21 שעה 12:30 | תצוגה של פזית סגל- פייזלי עיצובים אופנה והפתעות
חצר ביה"ס התיכון החברתי, רחוב העלייה השנייה 45

הופעות סלון / חצר

יום חמישי 23/9/21
18:00 | איתמר בק וגיל הילמן- בלוז אקוסטי אצל משפחת טוויטו – שדרות בת גלים 3
18:00 | מארקו והלהקה- מוזיקת עולם קיצבית // בית אלוני- שקמונה 6
יום שישי 24/9/21
18:00 | עידן כהן- רוק ישראלי מקורי // בית שלומי -שרל לוץ 6
18:00 | סאם ישראל- מוזיקה אלקטרונית עם אייפד בלבד // בית אלוני- שקמונה 6
18:00 | שירי עמית- שירה וגיטרה // בית ערן מירב- שדרות בת גלים 9
יום שבת 25/9/21
18:00 | הופעה/ ביטניק – מוזיקה בת גלימית // בית טויטו- שדרות בת גלים 3
18:00 | הופעה/ יוגב לוי- שירה וגיטרה // בית אלוני- שקמונה 6

הרצאות ומפגשים

חמישי 23/9/21
11:30 – 12:30 | הצגה והרצאה על אושר ומשמעות החיים, מאת ד"ר צביקה ריטר. ההצגה "תפקיד חייו". בימוי: יפית לוי, משחק: גל תמיר. בר גלים
12:00 – 13:00 | הרצאה ומצגת 'דגמי אוניות ואדריכלות ימית' מאת אלכס בלוכין המרכז הקהילתי
13:00 – 16:00  סרטון מופע כרמלים. המרכז הקהילתי

שישי 24/9/21
10:00 – 11:00 | הרצאה ומצגת 'דגמי אוניות ואדריכלות ימית' מאת אלכס בלוכין  המרכז הקהילתי
11:30 – 12:30 | הרצאה + מצגת אלביס האיש והאגדה, מאת יורם מארק רייך. בר גלים
12:00 – 13:00 | הרצאה ומצגת 'סיפורי בתים'- היסטוריים ומיוחדים בשכונת בת גלים מאת האדריכל צבי שקולניק המרכז הקהילתי

שבת 25/9/21
12:30 – 13:30 | הרצאה ומצגת 'דגמי אוניות ואדריכלות ימית' מאת אלכס בלוכין המרכז הקהילתי
13:00 – 16:00 | סרטון מופע כרמלים. המרכז הקהילתי
13:30 – 14:30 | הצגה מוזיקלית דורותי חוזרת מעוץטרלה. בימוי, כתיבה והלחנה: נטע ישצ'ין. שחקנים: אתי עזרא, מיכל פרז נוי, גליה לבאור, נטע ישצ'ין. בר גלים
16:00 – 17:00 | בת גלים ואני – הרצאה מאת דב פס מעצב ומאייר. מרכז קהילתי
16:00 – 17:00  | הרצאה רפואה סינית וקריותרפיה עם אוריאל ענבר פז. בר גלים

ערב סופרים ומשוררים 

23/9/21 בשעה 20:00 // מרכז הקהילתי – רחוב העלייה השנייה 45

הא"ב של יהושע: החיפוש אחר הלב של הבת היחידה מופע ספרותי- מוסיקלי בעקבות הרומן הקצר הבת היחידה של א.ב. יהושע בהשתתפות אבי גיל, א.ב יהושע, דורית רביניאן, ניר ברעם, דרור  משעני.

סיורים מודרכים לאתרים ומבנים היסטוריים בבת גלים

'יציאה'- רחבת הרכבל בכל ימי הפסטיבל בשעה 16:00

משך הסיור: 2.5 -2 שעות. מדריכים: אלכסנדרה (סשה) דימיורייב- בשפה הרוסית, ראובן גולן, אמיתי וינברג, דניאל ג'ינו, צבי שקולניק.

כנסים / מפגשים / סיורים

חמישי 23/9/21  
17:00 – 19:00 | כנס ותיקים
קומה שניה, במרכז הקהילתי, רחוב העלייה השנייה 45

שישי 24/9/21  
11:00 – 11:50 | מפגש בתערוכה בין שבילי עבר הווה / יעל הורוביץ
במרכז המסחרי, רחוב העלייה השנייה  39
16:30 – 17:30 | סיור 'אוצר מקומי' – הריף הבת גלימי. יציאה מהמרכז הקהילתי לטיילת.

שבת 25/9/21  
11:00 – 12:00 | מפגש בתערוכה בין שבילי עבר הווה / יעל הורוביץ
במרכז המסחרי, רחוב העלייה השנייה  39
12:00 – 13:00 | מפגש בתערוכה שירת הסטי"ל עם הצלם איציק גרינשטיין ותושבים יוצאי חיל הים.
במרכז המסחרי, רחוב העלייה השנייה  39

הצגות  והפעלות להורים וילדים

חמישי 23/9/21  
10:00 -13:00 | מגוון סדנאות יצירה לילדים משחקי פאזלים גדולים, איפור פנים, הפרחת בועות סבון, השמעת סיפורים דיגיטאליים. מרכז קהילתי בת גלים.
סדנת יצירת תליונים שרשראות ומחרוזות עם ריטה זורין, ביה"ס התיכון החברתי, רחוב עלייה השנייה 45
11:00 | דוכן קבוצת שומרי הים פעילות ציור עם ספוגי ים- לגילאי 5 ומעל המרכז קהילתי בת גלים.
12:00 -13:00 | הצגת ילדים לגילאי 4-7 הרפתקה בשביל הקסמים/ תיאטרון אגדה. טיילת בת גלים

שישי 24/9/21  
11:00 -13:00 | מגוון סדנאות יצירה לילדים משחקי פאזלים גדולים, איפור פנים, הפרחת בועות סבון, השמעת סיפורים דיגיטאליים. מרכז קהילתי בת גלים.
סדנת יצירת תליונים שרשראות ומחרוזות עם ריטה זורין, ביה"ס התיכון החברתי, רחוב עלייה השנייה 45
11:00 | דוכן קבוצת שומרי הים פעילות ציור עם ספוגי ים- לגילאי 5 ומעל המרכז קהילתי בת גלים.
11:00 – 12:00 | סדנה ליצירת כלי נגינה דיגיטליים לילדים ומשפחות בהנחיית יוני טל
12:00 -13:00 | הצגת ילדים לגילאי 4-7 האור של קיפודי/ תיאטרון אגדה. טיילת בת גלים

שבת 25/9/21  
10:00 -13:00 | מגוון סדנאות יצירה לילדים משחקי פאזלים גדולים, איפור פנים, הפרחת בועות סבון, השמעת סיפורים דיגיטאליים. מרכז קהילתי בת גלים.
סדנת יצירת תליונים שרשראות ומחרוזות עם ריטה זורין, ביה"ס התיכון החברתי, רחוב עלייה השנייה 45
11:00 | דוכן קבוצת שומרי הים פעילות ציור עם ספוגי ים- לגילאי 5 ומעל המרכז קהילתי בת גלים.
12:00-13:00- הצגת ילדים לגילאי 4-7 לא סתם סיפור/ תיאטרון המדיטק. טיילת בת גלים

תגובות