פסטיבל "החג של החגים" חיפה

https://www.youtube.com/watch?v=c7f92Fcf4o0

הפתיחה- יום שישי – 11 בדצמבר 2015 – בשעה 12:00

עשרות אירועי תרבות פתוחים לקהל הרחב יתקיימו בבית הגפן, ואדי ניסנאס, המושבה הגרמנית ובעיר תחתית. בין האירועים: תערוכות, סיורים, בתים פתוחים, סרטים, מתחם משפחות, קונצרט השלום, אירועי חוצות, קרקס, מופעי מוסיקה, תיאטרון, מחול, קונצרטים ליטורגיים בכנסיות, ירידי עתיקות ואומנות, שווקים ותהלוכות חג המולד, הבית של סנטה קלאוס , כנסים ופסטיבל האוכל הערבי בעיר התחתית

פסטיבל "החג של החגים" בחיפה מציין 22 שנה להיווסדו. בית הגפן, מרכז התרבות היהודי ערבי ועיריית חיפה, מקיימים את הפסטיבל המסורתי וחוגגים את חגי האור, חנוכה וחג המולד, במטרה לחשוף ולטפח סובלנות וכבוד הדדי באמצעות עשרות אירועי תרבות ואמנות פתוחים לקהל הרחב. העיר חיפה מציגה מדי חורף את היופי הייחודי שלה – השכנות הטובה בין בני כל הדתות והעדות. עשרות אלפי מבקרים מגיעים בסופי שבוע של חודש דצמבר למושבה הגרמנית ולוואדי ניסנאס, להשתתף באירועי הפסטיבל ולבלות בחגיגת רחוב צבעונית ומשמחת של אירועי אמנות, מוסיקה, תיאטרון, מופעי ילדים, ירידים ,כנסים, קונצרטים, אירועי חוצות וכמובן קולינריה ים תיכונית משובחת .

אירועי פסטיבל 'החג של החגים', יתקיימו בין התאריכים 8-24 בדצמבר 2015. האירועים יתקיימו בבית הגפן, ואדי ניסנאס, המושבה הגרמנית והעיר התחתית. הפתיחה החגיגית של הפסטיבל תתקיים ביום שישי – 11 בדצמבר 2015 , בשעה 12:00 בגלריית בית הגפן.

1-ZR3_2486

בין האירועים הבולטים בפסטיבל 'החג של החגים' 2015-

התערוכה 'נקודת מגוז' בגלריית בית הגפן
תערוכה בינלאומית העוסקת במציאות החברתית והפוליטית המורכבת בתת היבשת ההודית וברצועת הארץ בין נהר הירדן והים התיכון. התערוכה מכנסת קווי עלילה מרוחקים ומקבילים ובוחנת את האפשרויות הטמונות במפגש ביניהם מפרספקטיבה בת זמננו. האמניות והאמנים מציעים נקודת מבט עכשווית ומחודשת על נרטיבים אשר עיצבו את עמודי התווך האידיאולוגיים של החברות בהן גדלו.

חגיגות סופי שבוע לכל המשפחה בוואדי ניסנאס –
בשבתות בין השעות 11:00-16:00 יתקיימו אירועי חוצות , מוזיקת עולם, מתחם משפחות עם סדנאות יצירה ומופעי תרבות ופולקלור לילדים.הצגות תיאטרון, מחול ומופעי קרקס. תהלוכות חג המולד עם סנטה קלאוס ותזמורות צופים. תערוכת הילדים הארצית – במרכז תרבות ע"ש קלור בבית הגפן הבית של סנטה קלאוס- בוואדי ניסנאס פתוח לביקורי ילדים , שוק חג מולד, יריד אמנויות ועוד.

BandADriatica
קונצרט השלום הבינלאומי מאיטליה מגיע לראשונה לחיפה וייערך לרגל חג המולד – בחמישי 17/12 בשעה 20:30

URBAN SPIRITS
הפרויקט הבין לאומי של האמנית ג'ודית דרמון (צרפת-ישראל) יתקיים בפעם הראשונה בחיפה, לאחר שהתארח בפריס, ניו-יורק, תל-אביב, ברלין, הונג-קונג, מדריד, ריו דה ז'נרו, טוקיו ומומבאי. גו'דית דרמון תוביל את הקהל לסיור ב URBAN SPIRITS CITY בסמטאות המרתקות של ואדי ניסנאס לגילוי ה"רוחות" של השכונה, באמצעות הקרנה גדולת מימדים של פורטרטים על קירות מבני השכונה.

קונצרטים ליטורגיים –
תכנית הקונצרטים העשירה והמגוונת של מוסיקה ליטורגית וקאמרית בכנסיות ובאולמות חיפה תחת הניהול האמנותי של פרופ' עמוס לניר, יתקיימו בכנסיית סנט-ג'והן, הכנסייה הקתולית "מר אליאס",הכנסייה היוונית האורתודוכסית,אולם רפפורט, מוזיאון טיקוטין ותיאטרון הסטודיו .

יריד עתיקות ארצי –
עשרות דוכנים של גלריות ובתי ממכר לעתיקות, אספנים פרטיים וסוחרים מציגים ומוכרים את מרכולתם באולמות בית הגפן. חפצי נוי,פורצלנים, קריסטלים, רהיטים, כלי כסף, יודאיקה, תכשיטים, תמונות, שטיחים וגופי תאורה עתיקה. הקהל מוזמן להביא חפצים להערכות מומחים ללא תשלום – שישי 10:00-16:00 שבת : 10:00-19:00 – בית הגפן- שדרות הציונות 33

_____ __ _____ 10

הפנינג חגי דצמבר למשפחות
בחצר בית הגפן שדרות הציונות 33 חיפה, ביום ראשון 13/12בין השעות 11:00-14:00
הפעלות, סדנאות יצירה ומופעים פתוחים לכל המשפחה

סיורים סיורי בתים פתוחים, סיפורי אנשים, מבנים וחיים בוואדי ניסנאס, ובמושבה הגרמנית. סיורי אמנות, היסטוריה, אדריכלות, מוזיאון ללא קירות, דתות ועוד.
חצר בית הגפן- "הקיר הנעלם"
מיצב אמנות אינטראקטיבי, שנערך כחלק משנת החמישים ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה. יותר מ -6,000 כפיסי עץ צרובים עם מעל למאה ציטטות של אישים גרמנים ידועים. הציטטות מופיעות על כפיסי העץ בשפת המקור ובתרגום לעברית ולערבית. המבקרים מוזמנים לקחת את הכפיס עם הציטטה החביבה עליו. הפקה וביצוע: עודד בילסקי, מכון גתה תל אביב

'קולנוע' בית הגפן – זהות מקומית- רצועת קולנוע חברתי
מדי שישי בשעה 14:00 הקרנות סרטים. בכל מפגש יוקרן סרט המציג סוגיה חברתית אודותיה יוזמן הקהל לנהל שיחה עם יוצרי הסרט ומרצים מהמכללה החברתית כלכלית. שדרות הציונות 33, חיפה

מחול
סדרת מופעי מחול בגלריה בית הגפן, שירים סיפורים ומחול סופי מסורתי.

כנסים
כנס רוטרי השנתי לסובלנות, הכנס השנתי של איגוד מנהלי תרבות ברשויות בנושא גישה בין תרבותית, כנס 'אמנות החיים המשותפים – מפרקטיקה למעשה' המבוסס על עקרונות "עיר בין תרבותית", בשיתוף מועצת אירופה.

בית הגפן שלושת הסמלים

תכנית מפורטת של כל אירועי הפסטיבל באתר – www.haifahag.com

תגובות