פסנתר בטון הוצב במרכז הכרמל – בואו לנגן!

מה משותף למנהלת האקדמיה למוזיקה של סנט פטרסבורג, לתלמידי מגמת המוזיקה בבית הספר "רעות לאמנויות" בחיפה ולפועל ניקיון עירוני?
כולם נהנו להתנסות לראשונה ולחנוך את פסנתר הבטון שהוצב ברחבת תחנת הכרמלית שבמרכז הכרמל

הפסנתר, אשר עשוי מבטון חזק במיוחד במשקל של 350 ק"ג, מצוייד במערכות הגברה ובמערכת שליטה ובקרה מרחוק, המאפשרת תכנות של שעות פעילותו לאורך היממה וכיבויו. על אף היותו חשמלי, הוא מותאם לשימוש אינטנסיבי במרחב הציבורי בכל תנאי מזג אוויר ולאורך כל עונות השנה.

בין עוברי האורח הרבים שכבר חנכו את הפסנתר בנגינה היו מרינה רובוקובה, מנהלת האקדמיה למוזיקה של סנט פטרסבורג, המבקרת בחיפה במסגרת שיתופי פעולה בין האקדמיה, בראשה היא עומדת, לבין בית הספר למוזיקה "הביט" בחיפה והתלהבה מהאטרקציה הייחודית והפליאה בנגינתה.

כבר ביום ראשון להצבתו התקבצו סביב הפסנתר החדש סקרנים רבים לצד נגנים מקצועיים, ביניהם גם תלמידי דור העתיד של המגמה למוזיקה של בית הספר "רעות לאומניות", יסמין עדן ועידו בנין, אשר זכו לתשואות ממושכות של הקהל שהזדמן למקום. עוד ניגנו על הפסנתר דניאל קרוגלוב, המעבד המוזיקלי והפסנתרן של התזמורת הסימפונית חיפה וה"ביג בנד", שהיה בדרכו לחזרה שהתקיימה באודיטוריום לרגל פתיחת עונת ההופעות החדשה, פועל מחלקת התברואה של עיריית חיפה וחובבי צלילי הפסנתר – מבוגרים ובני נוער – אשר נהנו לעצור לכמה דקות את שגרת חייהם לטובת אתנחתא מוזיקלית נעימה, אליהם הצטרפו גם אחרים בשירה.

הנגינה בפסנתר החדש פתוחה לציבור הרחב אשר מוזמן ליהנות ממנו לאורך כל ימות השבוע: בימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-14:00 ומ-16:00-22:00 , בימי שישי החל מהשעה 09:00 ועד 14:00 ובימי שבת החל מהשעה 10:00 ועד 14:00 ובהמשך מהשעה 16:00 ועד 22:00.

תגובות