צובעים (שוב) את העיר התחתית

פסטיבל קירות Walls - חוזר לעיר התחתית, ויתקיים השנה בתאריכים 11-12-13 באוקטובר 2018.
מטרת הפסטיבל להעניק במה לאמנים מקומיים ובינלאומיים, להפגיש בין אמנים צעירים וותיקים ולעודד שיתופי פעולה עתידיים.

הפסטיבל מארח כמה מהשמות הבולטים בסצנת אמנות הרחוב העולמית ובו בזמן מעניק במה לאמנים צעירים בתחילת דרכם. ההתפתחות העירונית מביאה איתה  עסקנים ותאגידים, שמעלים את המחירים ולעיתים דוחקים החוצה את האנשים שיוצקים תוכן תרבותי ואופי לשכונות.

הקירות במרחב הציבורי הם הנוף של כולנו ושייכים לנו. באופן מודע או שלא מודע, יוצקים מסרים לתוך חיינו. הבחירה היא בידינו, האם להשאיר את הבמה לתכנים שיווקיים החומדים את כיסנו, או לנצלה לקידום תכנים אסתטיים, תרבותיים ובעלי משמעות לכולנו.

אמנים מובילים מהארץ ומחו״ל יתארחו במהלך אוקטובר 2018 בעיר התחתית של חיפה וייצרו סדרת ציורי קיר חדשים וגדולי ממדים  על קירות מבנים ציבוריים ברחובות העיר לקראת פסטיבל האמנות הבינלאומי "הקירות".

פסטיבל "הקירות" ייערך בין התאריכים 11- 13 באוקטובר 2018 ויתקיימו בו פתיחות של תערוכות רחוב תערוכות "פופ אפ" ומופעים בשיתוף אמנים חיפאיים ומקומות הבילוי הפועלים בעיר התחתית, במגמה לתת במה לקולות המקומיים הייחודיים, שבזכותם יש מקום לתרבות צעירה ועדכנית בעיר.

בפסטיבל ישיקו תערוכות, מסיבות, מופעי מוזיקה, מכירת עבודות אמנות ומרצ'נדייז, תפריטים יצירתיים בבתי קפה וסיורי אמנות מודרכים בהם יוצגו הקירות החדשים שנוצרו ע״י האמנים בפסטיבל. המבקרים  יוכלו להצטרף למסלול מודרך בו ישמעו את הסיפור שמאחורי האזור, המבנים, האמנים, ותהליכי היצירה.

פסטיבל "הקירות" מתמקד בשינוי המרחב הציבורי של אזורים מתפתחים ולעתים נשכחים של העיר. אזורים שמרכזים הרבה מהכוחות שמניעים את התרבות המקומית.

הפסטיבל מארח כמה מהשמות הבולטים בסצנת אמנות הרחוב העולמית ובו בזמן מעניק במה לאמנים צעירים בתחילת דרכם. ההתפתחות העירונית מביאה איתה  עסקנים ותאגידים, שמעלים את המחירים ולעתים דוחקים החוצה את האנשים שיוצקים תוכן תרבותי ואופי לשכונות.

הקירות במרחב הציבורי הם הנוף של כולנו ושייכים לנו. באופן מודע או שלא מודע, יוצקים מסרים לתוך חיינו. הבחירה היא בידינו, האם להשאיר את הבמה לתכנים שיווקיים החומדים את כיסנו, או לנצלה לקידום תכנים אסתטיים, תרבותיים ובעלי משמעות לכולנו.

הסיורים ייצאו מרחוב הנמל 21 (ליד מסעדת הצ'אנג-בה) במועדים הבאים:

  • יום חמישי 11.10 – 18:00-19:00 // 20:00-21:00
  • יום שישי 12.10 – 13:00-14:00 // 15:00-16:00
  • יום שבת 13.10 – 14:00-15:00 // 16:00-17:00

**זמן משוער שעה-שעה וחצי לסיור
**שימו לב – הסיורים יוצאים בזמן. נא לא לאחר!

 

 

A R T I S T S

Damsky, Spain

Leolyxxx, Sweden

Tant, Haifa

Missing, Tel Aviv

Manyearsago, Tel Aviv

Korma Dima, Tel Aviv

Keos, Haifa

Alin Mor, Haifa

 

לחצו למפת הקירות המלאה>

לליין-אפ מלא, לאירועי הפסטיבל ולרשימת האמנים: https://goo.gl/F19KHn

 

תגובות