צוות חילוץ והצלה

צוות חילוץ והצלה שני מוקם על ידי העירייה למתן סיוע ראשוני לאחר אירועי הרס מבנים
העירייה פועלת לגיוס מתנדבים שיוכשרו ע"י פיקוד העורף כיחידת חילוץ והצלה עירונית

הקמת הצוות השני מתבצעת לאחר שלפני כשלושה חודשיים סיימו 32 מתנדבים את הקורס בהצלחה והוכשרו לשמש כיחידת החילוץ וההצלה העירונית הראשונה של חיפה.

להצטרפות: לחצו כאן

אגף הביטחון בעיריית חיפה מוסיף להיערך לשיפור מוכנות העיר ותושביה לחירום, ופועלת להקמת צוות מתנדבים שני שיפעל במסגרת יחידת החילוץ וההצלה העירונית.

להצטרפות: לחצו כאן

הקמת צוותי החילוץ וההצלה מתבצעת על בסיס הניסיון שנצבר ברחבי העולם, המלמד כי במרבית המקרים בהם נדרש חילוץ, הראשונים הנמצאים בזירה הם אלו המתגוררים בסמוך למקום האירוע, בעוד הכוחות "המקצועיים" מגיעים בשלבים מאוחרים יותר.

הקמת הצוות השני מתבצעת לאחר שלפני כשלושה חודשיים סיימו 32 מתנדבים את הקורס בהצלחה והוכשרו לשמש כיחידת החילוץ וההצלה העירונית הראשונה של חיפה.

חברי הצוות, בהם נשים וגברים ממגזרים ושכונות שונות של העיר, הוכשרו ע"י פיקוד העורף, למתן סיוע ראשוני לאחר אירועי הרס, בין אם בשגרה כתוצאה מהתמוטטות מבנים ובין אם כתוצאה מאירועי מלחמה או אסונות טבע. הכשרת הצוות נמשכה 3 ימים כאשר היום הראשון הוקדש למיידע עיוני בו קיבלו רקע כללי על מצבי חירום, תרחישי איום, כללי התנהגות בחירום, הרס מבנים, הכרות עם גורמי הצלה וחירום ופעולות חילוץ בסיסיות.

ביומיים הנותרים עברו המתנדבים אימון מעשי בבסיס ההדרכה של פיקוד העורף. במסגרת זו למדו לתפעל ציוד חילוץ מקצועי והשתתפו בין היתר בתרגיל מסכם במסגרתו דימו חילוץ מספר רב של נפגעים מתחת להריסות. בתום הקורס נמסר לכל אחד מהמתנדים ציוד אישי שישמש את חברי הצוות בעת הצורך, בנוסף לציוד חילוץ מקצועי שישמר במחסני החירום של העירייה ויועמד לרשות הצוות בהתאם לצורך.

חברי היחידה עברו לפני כחודש אימון ראשון עם גדוד החילוץ של פיקוד העורף שאמור לפעול בעיר בשעת חירום. הצוות יעבור אימון נוסף במהלך החודש הקרוב להעלאת הכושר המבצעי של חבריו. בימים אלה פועלת העירייה לגיוס מתנדבים שיהוו את צוות החילוץ השני של העירייה לאחר שיכשרו לתפקידם בקורס הקרוב שיערך ע"י פיקוד העורף במהלך חודש מאי. כמו חבריהם בצוות הראשון יעברו המתנדבים אימונים ותרגולות של טכניקות איתור וחילוץ לכודים מאתרי הרס וידרשו לאימונים והכשרות ריענון תקופתיות במטרה לשמור על כשירותם המבצעית.

תגובות