פוטוולי בחיפה

בחיפה נפתחה הבוקר [ו'] האליפות הבינלאומית בפוטוולי (כדורגל חופים) – הכניסה חופשית!

ראש העיר המארחת יונה יהב: "משחקי האליפות בחיפה הן הזדמנות פז להפיץ את הבשורה ולחשוף קהל חדש בישראל לספורט החופים הפופולרי ביותר בעולם. כל הכוכבים הגדולים של ליגת העל בארץ ובעולם ישחקו בטורניר והשילוב המנצח של ספורט תחרותי ברמה בינלאומית הגבוהה ביותר לבין בילוי בחוף הים של חיפה ואווירת הקרנבל והשמחה יהפכו את האירוע לחוויה מושלמת עבור הצופים והספורטאים. "
בחיפה נפתח הבוקר טורניר הפוטוולי הבינלאומי. כ-20 שחקנים מהקבוצות המובילות באירופה משתתפים במשחקים.
את ישראל מייצגת נבחרת הכוללת את שלום מיכאלשווילי, אושרי כהן, ליאור באום, אמיר זוהר ודודו טובי. עוד משחקים בטורניר נגיגי ואדוארדו פאפל הברזילאים הנחשבים לטובים בעולם.
ענף הפוטוולי החל לצבור תאוצה בחיפה לפני כשלוש שנים כשרשות הספורט בעיריית חיפה החלה לקיים טורנירים מקומיים. לאור הצלחת הענף, הושקה כעבור שנה ליגה מקומית שתפסה תאוצה ומשכה שחקנים ממרכז הארץ.
ב-2015 נערכו 2 אירועים במסגרת ליגת "חיפה הפתוחה" שנערכה בחוף ליאונרדו חיפה, בהשתתפות שחקנים מכל העולם.
הטורניר הציג סטנדרטים גבוהים ברמה בינלאומית שהובילה לפתיחת דלתות והזדמנות לארח את אליפות הסבב האירופאי בפוטוולי שנפתח כאמור ביום בחיפה.
פוטוולי הפך בעשור האחרון לאחד המשחקים הפופולאריים ביותר במדינת ישראל. השילוב של ים, שמש, ספורט וחופש, יצר את אחד הענפים האטרקטיביים ביותר בארצנו.
הענף צבר תאוצה רבה עם קיומם של ליגות מקומיות, טורנירים לבוגרים, נשים ובני נוער. פוטוולי הוא שילוב חוקי כדורעף חופים וחוקי נגיעה בכדור מהכדורגל,
המשחק הוא כדורעף חופים שבו אסור לגעת בכדור עם היד ובמקום כדור כדורעף משתמשים בכדור כדורגל ייעודי.
לאחרונה זכה הענף לדחיפה רצינית בעולם כולו לאחר שמארגני האולימפיאדה בברזיל הודיעו כי בכוונתם לצרפו למשחקי הראווה שיערכו מיד לאחר האולימפיאדה,
מתוך תקווה כי בעתיד הקרוב יוכר רשמית כענף אולימפי. ישראל נבחרה לאחת מ – 16 מדינות מכל רחבי העולם שישתתפו במשחקי הראווה בברזיל וקבוצה מטעמה תייצג את המדינה.

המשחקים הסתיימו היום [ו'] בשעה 17:00 ויתחדשו מחר [שבת] בשעה 11:00
מחר בשעה 16:45 – משחק הגמר
בשעה 17:30 – טקס סיום והענקת פרסים.

13516260_1380189968663631_1686333964362308536_n

תגובות