שלושה מוסדות חינוך בחיפה זכו בפרס החינוך המחוזי

ועדת פרס החינוך הודיעה על המוסדות הזוכים בפרס החינוך המחוזי לשנת הלימודים תשע"ט: בתי הספר היסודיים "פיכמן" ו"רמב"ם" וגן הילדים ממ"ד "פריאל"- אשר יעלה לתחרות הארצית כנציג מחוז חיפה

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל: ״מחוז חיפה חרת על דגלו את קידום המצוינות, יזמות וחדשנות חינוכית. מוסדות החינוך שנבחרו גם השנה מאופיינים בהישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ. המוסדות המצטיינים מהווים מגדלור מחוזי, ובטוחני שיהוו מוקד השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך. עוד מוסיפה מנהל המחוז את מלוא הערכתו  למנהלי מוסדות החינוך, לצוותי החינוך והמינהל, למפקחי מוסדות החינוך בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי והרשויות המקומיות על הובלה והעבודה החינוכית המשותפת בקידום מוסדות חינוך הללו".

שלושה מוסדות חינוך חיפאיים נבחרו כמצטיינים לשנת הלימודים תשע"ח- בשל תפיסתם החינוכית הפורצת דרך במישורים ערכיים, פדגוגיים וקהילתיים. ועדת השיפוט, המורכבת מנציגי משרד החינוך ועיריית חיפה מצאה כי מוסדות חינוך אלה נמצאים בתהליך מתמיד של חתירה למצוינות, של דבקות במטרה ואמונה בדרך החינוך.

גן הילדים הממלכתי- דתי "פריאל" זכה בפרס המחוזי והוא יועמד כנציג מחוז חיפה בתחרות פרס החינוך הארצית. חברי ועדת הפרס מצאו את גן הילדים כמוסד חינוכי המקדם תהליכי הוראה-למידה והערכה המובילים לפיתוח סקרנות ומוטיבציה ללמידה, מעודד יצירתיות וחשיבה, מעשיר ידע ומפתח נורמות התנהגות אישית וחברתית.

גן "פריאל" נוקט בהוראה אינטגרטיבית ואינטר-דיסציפלינרית, המשלבת תכנים מכל אשכולות הליבה, ונותנת מענה דיפרנציאלי לצורכי הילדים, כולל מערך תמיכה לבעלי צרכים ייחודיים. הלמידה מתקיימת באמצעות פעילות חווייתית, מעוררת סקרנות ומהנה. סביבת הגן מזמנת הבעה, יצירה, תנועה ומשחקים שונים: סוציו-דרמטיים, חברתיים, לימודיים וכדומה.

בגן אקלים של דרך ארץ וכבוד הדדי, חינוך ללקיחת אחריות, לאי- אלימות, למניעת התנהגויות עתירות סיכון, למעורבות בחיי הקהילה, לשמירה על איכות הסביבה, לשמירה על זכויות האדם ועל השוויון בין המינים, לסובלנות ולדו-קיום.

בתי הספר היסודיים "פיכמן" ו"רמב"ם" מובילים להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. בתי ספר אלה מעניקים מענה לצרכים שונים של התלמידים, הכולל קידום וטיפוח של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים ומניעת נשירה.

בבתי הספר בולטת מנהיגות בית-ספרית הפועלת להשגת מטרות ויעדים הנגזרים מהחזון הבית-ספרי. בתי הספר מקדמים תרבות ארגונית המעודדת טיפוח עבודת צוות והעצמתה. התפתחות מקצועית מתמדת של כל אחד מהשותפים לעשייה חינוכית, קשר עם ההורים והקהילה.

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל: ״מחוז חיפה חרת על דגלו את קידום המצוינות, יזמות וחדשנות חינוכית. מוסדות החינוך שנבחרו גם השנה מאופיינים בהישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ. המוסדות המצטיינים מהווים מגדלור מחוזי, ובטוחני שיהוו מוקד השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך. עוד מוסיפה מנהל המחוז את מלוא הערכתו  למנהלי מוסדות החינוך, לצוותי החינוך והמינהל, למפקחי מוסדות החינוך בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי והרשויות המקומיות על הובלה והעבודה החינוכית המשותפת בקידום מוסדות חינוך הללו".

 

תגובות