שלוש תלמידות חיפאיות זכו באות שר החינוך לנוער מתנדב על שם אלעד ריבן

ראש העיר עינת קליש רותם בירכה את התלמידות על הזכייה באות הוקרה חשוב זה על תרומה משמעותית לחברה ואמרה: "אנו גאים במערכת החינוך של חיפה ונמשיך להוביל אותה למצויינות בכל התחומים !"

ראש העיר עינת קליש רותם בירכה את התלמידות על הזכייה באות הוקרה חשוב זה על תרומה משמעותית לחברה ואמרה: "אנו גאים במערכת החינוך של חיפה ונמשיך להוביל אותה למצויינות בכל התחומים !"

"הדר ביטון- תלמידת עירוני ג', אסיל פאריחאת- תלמידת תיכון אלכרמה, ונלי ג'בר- תלמידת עירוני א', נבחרו השבוע על- ידי ועדה מיוחדת במשרד החינוך כתלמידים הראויים לפרס מחוזי על תרומתם המשמעותית למען החברה והקהילה.

האות יוענק לתלמידים על- ידי שר החינוך, יואב גלנט, שקבע כאחד מיעדי המשרד את נושא ההתנדבות כערך לאומי, בטקס אשר יתקיים ביום 22.02.2021.

לילך רומנו, מנהלת תיכון עירוני ג', סיפרה על הדר ביטון: "הדר תלמידת הכיתה המדעית בבית ספרנו, היא תלמידה מצטיינת המסורה ללימודיה, אך יתרה מזו, הדר הינה מנהיגה ומובילת דרך חברתית. לאחרונה נבחרה ליו"ר מועצת התלמידים של החטיבה העליונה וחברי המועצה נושאים אליה עיניים. להדר מודעות חברתית גבוהה והיא קשובה לצרכי הסובבים אותה. היא חברה נאמנה ונכונה בכל עת להושיט יד לכל מי שנזקק לסיוע. לאחרונה החלה להוביל מהלך שכבתי ובו השכבה פועלת לסיוע לנשים נפגעות אלימות וכן פועלת לעורר מודעות לנושא ולפעול למיגורו.

לאורך השנים הדר התנדבה במגוון רחב של תחומים. הדר מתנדבת מרכזית בארגון "דילר", המפיץ את ערכי היהדות ו"תיקון עולם" ברחבי הארץ והעולם. עם פרוץ הקורונה הדר התנדבה בארגון "לב אחד" אשר מסייע לנזקקים.

אנו בעירוני ג התברכנו בהדר, נערה ערכית ומנהיגה חברתית, וללא ספק הדר תהיה אזרחית מחויבת ואחראית לחברה אף בהמשך".
יסרין דכוואר, מנהלת תיכון אלכרמה, מספרת על אסיל פאריחאת: "אסיל תלמידת כיתה י"ב, לומדת במגמה מדעית התמחות כימיה ביולוגיה, מצטיינת בלימודים ומהווה דמות מופת לבני גילה. היא מתנדבת כבר מכיתה י' והיא בעלת אחריות חברתית ואהבה לנתינה.
בכיתה י' אסיל נבחרה על ידי כיתתה כ"בחורה מצמיחה" הדואגת חברתית לילדים אחרים והשתתפה בנבחרת ילדים מצמיחים רב- מגזרית של פרויקט "נמל הבית". היא התנדבה בספריית בית הגפן העירונית ומועדון הנוער הערבי- יהודי "תכלס" המפגיש נערות לשיחות ועשייה סביב נושאים של מגדר ואומנות.

אסיל הייתה פעילה במקלט לנשים מוכות, הובילה שם פעילויות שונות לילדים, סייעה להם בשיעורי הבית, יזמה פעילויות חברתיות ויצירה מותאמות לגילאים השונים. כמו כן יזמה פרויקטים רבים למען החברה והקהילה והנוכחות שלה הוסיפו עניין ועומק. במהלך ארבע השנים בהן אסיל לומדת בבית ספרנו, התפעלתי ממנה כתלמידה חרוצה, חכמה, קפדנית, דעתנית, ערכית, אמיצה ויוזמת. בית הספר התברך בה ואני מאחלת לה הצלחה במשך הדרך ומאמינה שהיא תצמח ותצליח בכל אשר תבחר".

יפית כהן, מנהלת תיכון עירוני א', סיפרה על נלי ג'בר: "נלי לומדת בכתה י"ב בבית הספר וחיה עם אביה המאמץ ואחיה הקטן. נלי מתנדבת במד"א, תוך תחושת שליחות אותנטית ומסירות רבה. היא הצטרפה להתנדבות בפרויקט מעורבות חברתית בכתה י' ומאז לא עזבה ומשקיעה שעות רבות מעבר לנדרש.

בנוסף, בכתה י"א, החליטה נלי להתנדב ב"יד לניצול"– בית חם לקשישים ניצולי שואה אשר חיים מתחת לקו העוני בחיפה. נלי משתתפת בפעילות החברתית במקום ושומרת על קשר עם דייריו. התנדבות זו גרמה לנלי להכיר מקרוב את נושא השואה מה שגרם לה להתנדב במסגרות נוספות הקשורות לנושא.

בנוסף להתנדבויות אלה, נלי היא תלמידה מצטיינת המצליחה לשלב התנדבות עם השקעה רבה בלימודים. נלי היא דוגמה ומופת ליכולת הכלת האחר וחיי שותפות עם חברים בעלי דעות שונות ומגוונות כמו גם רקע תרבותי מגוון".

תגובות