תכנית המרינות הארצית תשדרג את הפעילות הימית בחיפה מבלי לפגוע בערכי הטבע הקיימים בה!

ראש העיר חיפה קליש רותם: "הקמת מרינה בחיפה תאפשר לממש את הפוטנציאל האדיר הגלום בה ולמקם אותה במקום הראוי לה כעיר תיירות ימית מובילה באגן הים התיכון"
צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

קליש רותם: "חיפה חייבת לנצל את תנאי הים הייחודים בהם התברכה ולפתח את ענפי השייט, הספורט והחינוך הימי שנמצאים בסכנה בשל הקמת נמל המפרץ"

את הדברים אמרה ראש העיר חיפה עינת קליש רותם, בדיון שהתקיים בוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) שהוקדשה להקמת שש מרינות חדשות בחופי מדינת ישראל שאחת מהן מתוכננת לקום בחיפה.

מי שמוביל את התכנית בחיפה יחד עם ראש העיר, אלה מ"מ וסגן ראש העיר, נחשון צוק, ומהנדס העיר, אריאל ווטרמן הטוענים כי ענף השייט חייב לקבל בחיפה מענה בתשתיות מקצועיות שיאפשרו את פעילותו באופן בטיחותי ויסדירו את הקונפליקטים המתקיימים בין השייטים לבין המתרחצים והעוסקים בספורט הימי על כל ענפיו.

המרינה תוקם בשכונת בת גלים בחוף סלעי מבלי שתפגע בערכי טבע ימיים ובמקום שלא שימש מעולם ואינו יכול לשמש בשל התנאים הקיימים בו לרחצה, גלישה או כל פעילות ימית אחרת.

מרינות אינן מיועדות לשרת כרישי נדל"ן ! תכניות העבר שהיו תכניות נדל"ניות בוטלו ובמקומן אנו מקדמים תכנית חדשה מתוך רגישות רבה לאופי המקום בו תוקם ועל פי מידותיו כעוגן מרכזי של שכונות החוף המתחדשות בכלל ושכונת בת גלים בפרט – כפי שנעשה במרינות קטנות שהוקמו באופן דומה בערי ים אחרות בעולם ואשר העניקו להן תנופה".

שלמה [מומו] כהן יו"ר וקומודור קהילת שייטי הכרמל ברך את ראש העיר על דבריה הנחרצים ועמד על חשיבות המרינה "לא רק עבור העוסקים בפעילות ימית אלא גם לקידום כלכלת העיר וחיזוק מעמדה כיעד תיירותי ותחנה טבעית לשייטים בדרכם לאירופה. כמו כן תשמש המרינה כמוקד בילוי ופנאי ותאפשר מגוון פעילויות במגוון נרחב של תחומים נוספים. כהן הוסיף והתייחס בדבריו לאופיים המיוחד של השייטים בחיפה ואמר "לא מדובר באוליגרכים או אלפיון עליון, אלא בקבוצות אנשים שחברו יחדיו תוך ויתור על דברים אחרים לממש את אהבת חייהם, הים. השייטים פועלים בהתנדבות אל מול כלל צרכני השייט בחיפה, אתגרים, בית הלוחם, מחלימות מסרטן, נוער עם צרכים ועוד…כל זאת לצד שמירת וטיפוח הסביבה הימית".

תגובות