8 בתי ספר חיפאיים מצטיינים

משרד החינוך פרסם את רשימת בתי הספר העל-יסודיים שהצטיינו בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנה החולפת.
המורים בבתי הספר המצטיינים יזכו במענק מיוחד על הישגיהם

אילנה טרוק, ראש מינהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: עיריית חיפה מובילה: התגמול הדיפרנציאלי למורים ניתן כאות הערכה  לבתי ספר שהצטיינו בהישגים בבחינות הבגרות ובהישגים הערכיים. זו עבודת החינוך במיטבה המשלבת את ההיבטים  החינוכיים ערכים לצד ההישגים הלימודיים.

זו השנה השישית בה מפרסם משרד החינוך את רשימת בתי הספר העל-יסודיים שהצטיינו בהישגיהם החברתיים, הערכיים והלימודיים. בין בתי הספר המצטיינים בשנת הלימודים תשע"ח 8 בתי ספר חיפאיים: בסמת, אולפנת אמי"ת, עירוני ו', עירוני א', עירוני ג', עירוני ה', נזירות נצרת, כרמל וחוגים.

המורים בבתי הספר הללו יקבלו במשכורת הקרובה תוספת של בין 3,122 לכ- 8,326 ₪ ₪, בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

בין המדדים על פיהם נבחנו בתי הספר: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל או שירות אזרחי, אחוז זכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני בגרות, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, זכאות לתעודות בגרות איכותיות, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי או הומניסטי להיקף של 5 יח"ד.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״אני גאה לעמוד בראש מערכת שאלו הם אנשיה. הפרס הוא רק סמל לדבר החשוב באמת: כברת הדרך המשמעותית שעשו בתי הספר המצטיינים. ההשקעה והמאמץ עבור כל תלמידה ותלמיד, הם תמצית מלאכת החינוך. אנחנו פותחים עוד שנת לימודים בידיעה שהאנשים האיכותיים ביותר מטפלים במשאב הכי יקר בישראל: הילדים של כולנו. בתי הספר המצטיינים הם הלפיד שלפני המחנה ומהווים דוגמה ומופת דווקא בגלל המקום שבו היו והמקום בו הם נמצאים היום. אני מודה לצוותי החינוך המסורים שעבדו קשה, והגיעו להישגים כבירים. נמשיך לטפח את חינוך דור העתיד ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך הציבה בין יעדיה המרכזיים את החינוך לערכים, למעורבות בחיי הקהילה והחברה, למניעת נשירה ולהעמקת הלמידה. מוסדות החינוך שזכו בפרס קידמו באופן ראוי לציון ערכים אלה, ומצעידים את מערכת החינוך קדימה, לשגשוג ולצמיחה. אני מברך את עובדי ההוראה המצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם, על פעילותם לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה".

ראש העיר חיפה, יונה יהב ברך את בתי הספר הזוכים על הישגיהם המרשמים שהינם תוצר של עבודה מעמיקה של צוותי החינוך וההוראה ואמונה בלתי- מתפשרת ביכולתם של התלמידים ובפוטנציאל הגלום בהם.

אילנה טרוק, ראש מינהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: עיריית חיפה מובילה: התגמול הדיפרנציאלי למורים ניתן כאות הערכה  לבתי ספר שהצטיינו בהישגים בבחינות הבגרות ובהישגים הערכיים. זו עבודת החינוך במיטבה המשלבת את ההיבטים  החינוכיים ערכים לצד ההישגים הלימודיים.

 

תגובות