התקן דנטלי לדום נשימה – הפתרון לנחירות שמחזיר את הזוגיות אל חדר השינה

התקן דנטלי לדום נשימה – הפתרון לנחירות שמחזיר את הזוגיות אל חדר השינה

אם אתם סובלים מדום נשימה בשינה ומתקשים להתמודד עם מכשיר ה- CPAP, כדאי שתשקלו את השימוש בהתקן דנטלי. מדובר בהתקן שעשוי לסייע במקרים קלים עד בינוניים של דום נשימה חסימתי בשינה, ובעיקר להפחית את כמות הנחירות, מה שמסייע למטופלים רבים ליהנות מאיכות שינה טובה יותר, ואף לשפר באופן משמעותי את הזוגיות. אלפי זוגות בישראל מודים, הפסקנו לישון בחדרים נפרדים!

דום נשימה בשינה, התקן דנטלי

כיצד פועל התקן דנטלי לדום נשימה?

התקנים דנטליים לדום נשימה פועלים על ידי משיכת הלסת או הלשון קדימה בזמן שאתם ישנים, וכך פותחים את דרכי הנשימה ומאפשרים מעבר חופשי של אוויר. התקנים אלו מומלצים בדרך כלל למי שסובלים מדום נשימה בשינה ומתקשים להסתגל למכשיר CPAP. ההתקנים הללו מוודאים שדרכי הנשימה יהיו פתוחים, וכך מאפשרים שינה טובה יותר ורצופה יותר.

אילו סוגי התקנים דנטליים קיימים?

ישנם 2 סוגים עיקריים של התקנים דנטליים לטיפול בדום נשימה:

התקן דנטלי לקידום הלסת התחתונה

ההתקן הנפוץ ביותר לטיפול בדום נשימה חסימתי בשינה, המכונה גם סד לקידום הלסת התחתונה. על ידי משיכת הלסת קדימה, גם הלשון נמשכת איתה, וכך נוצר מקום לזרימת אוויר בחלק האחורי של הגרון. התקן דנטלי מסוג זה משתלב עם מבנה השיניים ומגיע ב- 2 חלקים: אחד עבור השיניים העליונות ואחד עבור התחתונות. בעזרת גומיות מותאמות מחברים בין שני חלקי ההתקן, ומאפשרות למשוך את החלק התחתון של ההתקן שמושך את הלסת קדימה.

ההתקנים השונים נבדלים בגודלם, בחומרים מהם הם עשויים, ובאופן החיבור של החלקים השונים (העליון והתחתון). כמו כן, התקנים שונים נבדלים באופן המגע עם השיניים ומידת ההרחקה של הלסת התחתונה.

התקנים דנטליים מייצבי לשון

התקנים דנטליים מייצבי לשון מושכים את בסיס הלשון קדימה באמצעות שאיבה. נורת יניקה בהתקן מחזיקה את הלשון במקומה בזמן שאתם ישנים, וקצה ההתקן נשאר מחוץ לפה.

התקן דנטלי מייצב לשון פחות בשימוש, ובמקרים מסוימים, הוא מוצע כאופציה עבור מי שלא הצליח להסתגל להתקן דנטלי לקידום הלסת התחתונה.

התאמה אישית של התקן דנטלי לדום נשימה בשינה

ההתקנים הדנטליים היעילים ביותר מיוצרים בהתאמה אישית כדי להתאים למבנה הפה של המטופלים. כיום, ניתן לרכוש התקנים ללא מרשם. הם עשויים לספק יתרונות מסוימים, אך מחקרים מצאו, שהתקנים דנטליים מותאמים אישית מניבים תוצאות טובות יותר.

למי מתאים השימוש בהתקן דנטלי לדום נשימה בשינה?

התקנים דנטליים פועלים בצורה הטובה ביותר עבור אנשים הסובלים מדום נשימה חסימתי בשינה בדרגת חומרה קלה עד בינונית, שלא הצליחו להסתגל לשימוש במכשיר CPAP, מכשיר שמספק לחץ אוויר חיובי מתמשך ושומר על דרכי הנשימה פתוחים בזמן השינה.

בעוד שמכשיר CPAP הוא הטיפול היעיל ביותר לשיפור זרימת האויר עבור אנשים עם דום נשימה בשינה, רבים מוצאים את השימוש במכשיר באופן קבוע מאתגר, מה שמביא להיענות נמוכה או לשימוש לא תדיר, אם בכלל. במשך הזמן, מטופלים רבים מפסיקים להשתמש במכשיר ה- CPAP. למרות שהתקן דנטלי לא יעיל באופן דומה, הוא מסייע לשפר את הסימפטומים בקרב מטופלים מסוימים.

למי אסור להשתמש בהתקן דנטלי?

התקן דנטלי לדום נשימה לא יעיל עבור מי שסובלים מדום נשימה מרכזי בשינה, מצב שבו יש בעיות איתות במוח, שגורמות להפסקות נשימה, וכן למי שסובלים מדום נשימה חסימתי חמור. כמו כן, המכשיר לא מיועד לילדים, אלא בהמלצת רופא, שכן יש טיפולים אחרים שיכולים לסייע בטיפול בבעיות נשימה בקרב ילדים.

כיצד ניתן לרכוש התקן דנטלי בהתאמה אישית?

כדי לרכוש התקן דנטלי לדום נשימה בשינה בהתאמה אישית, עליכם לעבור בדיקת שינה, שמטרתה לאבחן את חומרת הבעיה. לאחר שתימצאו מתאימים, תתבקשו לעבור סריקה תלת ממדית של השיניים ובדיקה של יחסי נשיכה. בהתאם להם יותאם לכם התקן.

לאחר שתקבלו את ההתקן, ניתן יהיה לבצע התאמות כדי להבטיח נוחות מרבית בעת השימוש בהתקן.

כמה זמן לוקח להתרגל להתקן?

רוב המטופלים מסתגלים להתקן תוך שבועיים עד ארבעה שבועות. בהתחלה, זה עשוי להרגיש קצת מוזר, אך כדי להבטיח הסתגלות מהירה, תוכלו להגדיל את שעות השימוש בהתקן בהדרגה. תופעות לוואי כמו פה יבש או גירוי בחניכיים יחלפו ככל שתתרגלו לשימוש בהתקן, ובסופו של דבר, ההתקן יהפוך לחלק בלתי נפרד משגרת הלילה שלכם ותוכלו ליהנות משינה רצופה ואיכותית.

כבר לא ישנים בחדרים נפרדים

למרבה הפלא, לא מעט מהמטופלים בהתקן דנטלי מדווחים על שינוי בשגרת השינה של בני ובנות הזוג שלהם. בעוד רבים נאלצים לישון בחדרים נפרדים בשל הנחירות והיקיצות המרובות של מי שסובל מדום נשימה חסימתי בשינה, עם השימוש בהתקן הדנטלי, חל שיפור בשנת הלילה של שני בני הזוג. ההתקן מפחית את הנחירות ומשפר את הסימפטומים של דום נשימה בשינה, מה שמשיב את בני הזוג אל חדר השינה המשותף, סיבה טובה כשלעצמה, שעשויה לשכנע אתכם לפחות לנסות את הטיפול המהפכני והיעיל של התקן דנטלי לדום נשימה בשינה.

איפה ניתן לרכוש התקן דנטלי לדום נשימה בשינה?

"נשימה בריאה" הוא אחד המכונים היחידים בישראל שמספקים התקן דנטלי לטיפול בנחירות ודום נשימה חסימתי בשינה בהתאמה אישית. המכון מציע גם בדיקות שינה ואבחון מומחים וכן מגוון טיפולים לבעיות שינה ונשימה.

המכון מנוהל על ידי ד"ר סאלח נזאל, מומחה ריאות והפרעות שינה. למידע נוסף בקרו באתר>>> https://nshima.co.il/

 

מקומון העיר חיפה

ברוכים הבאים ל"מקומון העיר חיפה"! אנו מביאים לכם את כל הכתבות הכי עדכניות בכל הנוגע לעיר חיפה. חדשות העיר, אירועי תרבות, כתבות בנושא פנאי ובילוי, מבצעים שווים ועוד המון מידע סופר מעניין שלא כדאי לכם לפספס.

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות שאולי יענינו אותך