טיפים לבחירת עורך דין פלילי

זה לא סוד כי במדינת ישראל שוק עורכי הדין מוצף. נכון למועד כתיבת שורות אלה, כיום, רשומים בלשכת עורכי הדין כמאה אלף עורכי דין. במצב דברים זה, כאשר על כל אזרח ישנם כשלושה עורכי דין – קיים קושי לבחור בעורך הדין המומלץ ביותר עבורך. היות ותחום המשפט הנו תחום רחב היקף, בכתבה זו, בחרנו להתמקד במתן טיפים לבחירת עורך דין פלילי, על אף שאיננו מאחלים או מייחלים שתזדקקו לשירותיו.

החשיבות שבבחירת עורך דין פלילי

בבואכם לבחור עורך דין פלילי, ראשית, עליכם לזכור כי בניגוד לתחומי משפט אחרים המשפט הפלילי עשוי להסתיים בענישה בדמות מאסר בפועל וכן בנשיאת אות קין בדמות רישום פלילי למשך שנים רבות. על כן, לשיטתנו, קיימת חשיבות לבחון מספר פרמטרים לפני שתחתמו על הסכם שכר הטרחה עם עורך הדין שבדעתכם לשכור את שירותיו. שנית, עליכם לזכור כי ההליך הפלילי הנו מורכב, ארוך ומתיש ולכן בדומה לזוגיות – חשוב לבחור את האדם הנכון שייצג אתכם לאורך תקופה בלתי מבוטלת. אם כן, מהם הפרמטרים בבחירת עורך דין פלילי מומלץ?

מהם הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת עורך דין פלילי?

ניסיון – אחד השיקולים המרכזיים בבחירת עורך דין פלילי הינו הניסיון שלו. עם כניסתכם למשרדו של עורך הדין, תוודאו מולו כי הוא בעל ניסיון בעבירות זהות או דומות לעבירות שבגינן אתם חשודים / נאשמים. אם כן, מהם אחוזי ההצלחה וכיצד תיקים זהים לתיקים שלכם הסתיימו. הערה: בכל הנוגע לתוצאה – כדאי לקחת את מה שעורך הדין אומר בערבון מוגבל, שכן גם אם העבירות דומות במהותן, הלקוח הקודם של עורך הדין אינו זהה לכם, לאישיותכם ולנסיבות חייכם.

המלצות – תחפשו כמה שיותר המלצות אותנטיות ואל תסתפקו בהמלצות ברשת. תנסו לברר ולדבר עם אנשים שעורך הדין ייצג אותם בעבר.

תודעת שירות – הקפידו לבחור בעורך דין מנומס, בעל תודעת שירות גבוהה ויחסי אנוש לא פחות ממעולים.

ותק במקצוע – הקפידו לוודא מהו הותק של עורך הדין במקצוע וכמה זמן הוא עוסק בתחום הפלילי.

תחומי עיסוק – הקפידו לבחור בעורך דין פלילי שעוסק בתחום העבירות הזהות במהותן לעבירות המיוחסות לכם. כך למשל, לא כל עורך דין העוסק במשפט הפלילי עוסק גם בעבירות תכנון ובנייה אשר נחשבות לעבירות פליליות או עבירות צווארון לבן – מיסים וכדומה.

קרבה גיאוגרפית – בהליך הפלילי, לעתים קרובות קיימת חשיבות בבחירת עורך דין פלילי באזור מגורייכם. בייחוד כאשר מדובר בתיקי מעצר בהם החשודים עצורים. כך למשל, אדם שנעצר בבית המעצר קישון הממוקם באזור יגור, מוטב יהיה שישכור את שירותיו של עורך דין פלילי בחיפה. לעומת זאת, אדם שנעצר בבית המעצר אבו כביר, מוטב יהיה שישכור את שירותיו של עורך דין פלילי במרכז.

גודל המשרד – אם נכנסתם למשרד גדול והתרשמתם מעורך הדין – הקפידו לוודא שאותו עורך דין ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך הפלילי. לעתים קרובות ,עורכי דין המנהלים משרדים גדולים אינם אלה שמופיעים בתיקים, אלא מי שמופיע וייצג אתכם בפועל זה עורך דין מתחיל.

מחיר – לאחר כל שקילת הנתונים – גם למחיר ישנה חשיבות. אם אתם מוגבלים בתקציב, הקפידו לבדוק אם עורך הדין יקר ביחס למחירים אחרים שקיבלתם בשוק ואם לאו.

מקומון העיר חיפה

ברוכים הבאים ל"מקומון העיר חיפה"! אנו מביאים לכם את כל הכתבות הכי עדכניות בכל הנוגע לעיר חיפה. חדשות העיר, אירועי תרבות, כתבות בנושא פנאי ובילוי, מבצעים שווים ועוד המון מידע סופר מעניין שלא כדאי לכם לפספס.

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות שאולי יענינו אותך