טעויות נפוצות בביטוח דירה לשוכרים

דירה להשכיר

שוכרים דירה? האם אתם מכוסים מבחינה ביטוחית?

בדיוק עמו שאנשים שגרים בדירות משלהם עושים ביטוח מבנה ותכולה כדי להגן על עצמכם, אין שום סיבה שגם אתם לא תהיו מכוסים.

חשוב להיות מודעים לטעויות נפוצות בביטוח דירה ולדעת כיצד להימנע מהן.

אל תניחו שיש ביטוח

שוכרים רבים פשוט מניחים שיש ביטוח, ולא בודקים לפני חתימה על חוזה השכירות שבעל הדירה אכן מחזיק פוליסה מתאימה. באופן דומה, יש כאלה שמוודאים קיומו של ביטוח, אך לא נכנסים לפרטים – זו טעות לא פחות גדולה. בדיעבד, וכמובן ברגע הכי מלחיץ שיכול להיות, אתם עלולים לגלות שהפוליסה כוללת רק ביטוח מבנה, ללא ביטוח תכולה.

חשבו על זה: האינטרס של בעל הדירה שלכם הוא להגן על הרכוש שלו. אם הרהיטים, מוצרי החשמל וכו' שלכם – מדוע שישלם על הגנתם?

בדקו אילו כיסויים חלים על הנכס ובצעו התאמות, על מנת לוודא שתוכלו לקבל פיצוי אם חלילה החפצים שלכם ייגנבו או ייהרסו.

אל תסכימו לאחריות מוגזמת

חלק מהסכמי השכירות עשויים לכלול סעיפים המטילים אחריות רבה מדי על השוכר, כגון אחריות לכל נזק. עליכם לקרוא בעיון ולנהל משא ומתן על תנאי הסכמי השכירות שלהם כדי להימנע מלקיחת אחריות בלתי הוגנת. חשוב להבין מה נחשב בלאי רגיל, שלרוב דייר לא צריך להיות אחראי לו.

אל תחשפו את עצמכם לתביעות שיבוב

טעות נוספת היא אי בדיקה אם פוליסת הביטוח כוללת סעיף המאפשר לחברת הביטוח להמשיך בתביעה נגד השוכר, לאחר פיצוי המשכיר. זה ידוע בשם "שיבוב", ועלול להוביל לעלויות כבדות עבורכם, אם תימצאו אחראיים לנזקים. כדי להימנע מכך, עלים לדרוש הכנסה של סעיף הנוגד זאת לפוליסת הביטוח.

אל תשכחו מהמשרד הביתי שלכם

ככל שיותר אנשים שעובדים מהבית, ההשקעה במשרדים ביתיים עולה – וגם עליהם חשוב להגן. כיסוי משרד ביתי לא תמיד כלול בפוליסות סטנדרטיות של ביטוח דירה.. אם אתם עובדים מהבית, הרחיבו את הכיסוי או התאימו אותו כך שיכלול ציוד עסקי כמו מחשבים, מדפסות וכלים מקצועיים.

בשורה התחתונה

ביטוח מבנה ותכולה הוא היבט קריטי בשכירות, שלעתים קרובות מתעלמים ממנו או לא מבינים אותו. על ידי מודעות לטעויות הנפוצות הללו, אתם יכולים לנקוט בצעדים יזומים כדי להבטיח שאתם מוגנים כראוי.

בדקו לעומק מה מפורט בהסכם השכירות שלכם, האם יש ביטוח ומה הוא מכסה, ובצעו התאמות כך שכל התכולה היקרה שלכם תהיה מכוסה באופן הכי משתלם שניתן. כל אלה שלבים חיוניים להבטחת שקט נפשי בזמן שאתם שוכרים. קראו תמיד את האותיות הקטנות, ובמידת הצורך התייעצו עם איש מקצוע בתחום הביטוח כדי להתאים לכם פוליסה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. כך, תימנעו מסיכונים והתחייבויות מיותרות ותוכלו ליהנות מהדירה עם ביטחון רב יותר ופחות דאגה.

 

מקומון העיר חיפה

ברוכים הבאים ל"מקומון העיר חיפה"! אנו מביאים לכם את כל הכתבות הכי עדכניות בכל הנוגע לעיר חיפה. חדשות העיר, אירועי תרבות, כתבות בנושא פנאי ובילוי, מבצעים שווים ועוד המון מידע סופר מעניין שלא כדאי לכם לפספס.

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות שאולי יענינו אותך