לא מרוצה ממקום העבודה? הנה חמישה טיפים לחיפוש עבודה בשקט

בין אם זה בגלל שהייתם לחוצים בכסף ומיהרתם להיכנס לעבודה הראשונה שמצאתם, בין אם מדובר במקום שלא מעריך אתכם, ובין אם אתם פשוט רוצים לשנות אווירה, או אולי לצורך הסבה להייטק, יכול להיות שאתם מרגישים שהגיע הזמן להחליף מקום עבודה. אתם מקווים שמקום עבודה חדש יאפשר לכם להביא את הפוטנציאל שלכם לכדי מיצוי, יעניק לכם סיפוק שאין לכם בעבודה הנוכחית, ואולי גם יעלה לכם את המשכורת.

אם החלטתם שאתם רוצים לחפש מקום עבודה חדש, אתם בטח יודעים שזה יכול להיות בעייתי לעבור את תהליך החיפוש בזמן שאתם עובדים כבר איפשהו. הבעייתיות יכולה להיות טכנית, כמו איך מגיעים לראיון עבודה בעשר בבוקר כשאני צריך להיות במשרד בשעה הזו? עם זאת, היא גם יכולה להיות משמעותית הרבה יותר. אם הבוס ידע שאני מעוניין או מעוניינת להחליף עבודה, אולי הוא לא יראה זאת בעין יפה, ויתנכל אלי. אז מה אפשר לעשות?

טיפים לחיפוש דיסקרטי

ישנן כמה דרכים שבהן תוכלו להימנע מחשיפה של העובדה שאתם מחפשים עבודה בפני מי שאתם לא רוצים שידע את זה, חלק מהן כמעט ברורות מאליהן, ועל חלק מהן אולי לא הייתם חושבים:

  • אל תשתמשו במייל של העבודה לשליחת קורות חיים – אתם לא יודעים מתי תצטרכו לבקש מקולגה לבדוק משהו במייל שלכם, ואולי הוא בכלל חשוף מראש בפני הבוס או הבוסית.

 

  • אל תכתבו ברשתות חברתיות שאתם בתהליך חיפוש עבודה. הדרך האחרונה שבה מעסיק רוצה לדעת שעובד או עובדת עוזבים את העבודה, היא דרך בפייסבוק.

 

  • השתדלו לקבוע ראיונות עבודה בזמנים שבהם אתם לא צריכים להיות בעבודה. אם זה לא אפשרי, השתמשו בימי החופש שלכם לקביעה של ראיונות עבודה, ושימו לב לקבוע כמה ראיונות באותו היום

 

  • אל תדברו על העובדה שאתם מחפשים עבודה עם אנשים בתוך החברה. אמנם יש לכם חברים טובים ביותר במשרד, אבל אתם אף פעם לא יכולים לדעת מי עלול לפלוט משהו שאתם לא רוצים שייפלט בפורומים של העבודה. כמו שנאמר "עוף השמים יוליך את הקול". אם אתם רוצים להיות סודיים, היו סודיים.

 

  • היו במודעות לקראת מה אתם הולכים. יכול להיות שברגע שהמעסיק ישמע על כך שאתה מחפש עבודה הוא יחליט להפסיק את העסקתך מיידית, ולכן מומלץ שלפני שפותחים במסע הזה, הכינו את קורות החיים שלכם ונסו למצוא לעצמכם אופציה ב'.

 

  • השתמשו בשירותיה של חברת השמה, שיכולה למצוא עבורכם משרות בהתאם לכישורים ולניסיון שלכם. חברת השמה מתמחה במציאת עבודות, ויכולה לעשות זאת באופן דיסקרטי ביותר מתוך הבנה של הסיטואציה המורכבת שבה אתם נמצאים.

סיכום

  • חיפוש עבודה תוך כדי העסקה במקום אחר הוא תהליך עדין ולא פשוט.
  • חשוב לעשות זאת בצורה הנכונה והדיסקרטית ביותר, יחד עם הקפדה על שמירה על יחסים טובים עם המעסיק הנוכחי.
  • דיסקרטיות בחיפוש עבודה יכולה לכלול שמירה על הסוד הזה בדיונים חברתיים, הימנעות משימוש בפלטפורמות פומביות של החברה שבה אתם עובדים, ריכוז ראיונות לימים פנויים או לימי חופש, ועוד. כל אלה יכולים לעזור לכם לעשות את התהליך הזה נכון.
  • חברת השמה תוכל לעזור לכם למצוא עבודה חדשה תוך שמירה על דיסקרטיות מוחלטת של התהליך, על מנת למנוע סיטואציות מביכות מול המעסיק.

לחברות השמה יש מאגר כמעט אינסופי של משרות ומודעות דרושים בכל נושא ובכל תחום, כך שאתם יכולים להיות רגועים שהם גם ימצאו לכם ראיונות עבודה, וגם יעשו את התהליך בצורה סודית לחלוטין.

מקומון העיר חיפה

ברוכים הבאים ל"מקומון העיר חיפה"! אנו מביאים לכם את כל הכתבות הכי עדכניות בכל הנוגע לעיר חיפה. חדשות העיר, אירועי תרבות, כתבות בנושא פנאי ובילוי, מבצעים שווים ועוד המון מידע סופר מעניין שלא כדאי לכם לפספס.

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות שאולי יענינו אותך