כרטיס אשראי  – מדוע חשוב להחזיק יותר מכרטיס אחד וכיצד בוחרים כרטיס אשראי?

אחת ההמצאות החשובות ואפשר לומר גם הגאוניות בתחום הצרכנות, הוא כרטיס אשראי. אנחנו מכירים אותו עוד מאמצע המאה ה-20 בצורות שונות, ועם הזמן אופי השימוש בו השתנה ובעיקר ההטבות השונות שהוא מספק לנו.

כרטיס אשראי זו המצאה חשובה וחכמה, מאחר והוא מאפשר לצרכנים לבצע רכישות שונות מבלי שהם צריכים לשלם על העסקה במזומן ובמקרים מסוימים, הם גם לא חייבים לשלם את מלוא הסכום בבת אחת אלא יכולים לחלק אותה לתשלומים שונים.

כאמור, עם השנים אופי השימוש של כרטיסי אשראי השתנה והשתכלל. למשל, ניתן לבצע עסקאות טלפוניות בעזרתם, אפשר לבצע בעזרת הכרטיס עסקאות באינטרנט, כך בתי עסק יכולים להגדיל באופן משמעותי את קהל הלקוחות ואת המחזור החודשי והשנתי שלהם והגולשים יכולים לבצע עסקאות עם אתרים וחנויות וירטואליות מכל העולם, והיום אפשר גם לבצע עסקאות בשורה של עסקים מבלי שהכרטיס נמצא פיזית אצל בעליו, בעזרת ארנק אלקטרוני שם הפרטים שלו שמורים.

כמה כרטיסי אשראי רצוי להחזיק?

הרבה מאוד אנשים בוחרים להחזיק כרטיס אשראי אחד. אך זו טעות. גם אם מדובר על צרכנים מאוד קטנים שלא נוהגים לבזבז הרבה כסף, תמיד נכון להחזיק יותר מכרטיס אחד מסיבות שונות.

ראשית, אם מאבדים כרטיס אשראי לוקח כמה ימים עד שבעליו מקבל את הכרטיס החדש וזה יכול למנוע ממנו לבצע קניות ועסקאות שונות.

שנית, לעיתים הכרטיס לא עובר מסיבות כאלה ואחרות, ולכן רצוי שיהיה גיבוי בדמות כרטיס אשראי אחר.

שלישית, אם נוסעים לחו"ל הרבה יהיה נכון לקחת שני כרטיסים למקרה הצורך. בין היתר, וזה נכון גם לקניות בישראל, לא תמיד בתי עסק עובדים עם הכרטיס שנמצא ברשות בעליו, ולכן רצוי שיהיו לו שני כרטיסים שונים.

ארבע, מי שמחזיק ברשותו יותר מכרטיס אחד, יכול לחלק עסקאות למספר כרטיסים, יכול להשתמש בכרטיס מסוים אחרי שהוא מימש את כל מסגרת האשראי של הכרטיס השני. הוא פחות מוגבל מבחינה כלכלית וכך הוא יכול לפעול בצורה הרבה יותר חופשית ונכונה.

איך בוחרים כרטיסי אשראי?

אחד השינויים שאנחנו יכולים ליהנות מהם בתחום של כרטיסי אשראי כבר לא מעט שנים, זו העובדה שכל חברת אשראי מציעה קטלוג עשיר של כרטיסי אשראי שונים. החוכמה היא לבחור את הכרטיס הנכון מבחינתנו על פי התנאים שהחברה דורשת ועל פי ההטבות שהיא מציעה לנו.

למשל, אנחנו יכולים לבחור כרטיס אשראי על פי עלות השימוש בכרטיס, העמלות שנדרש לשלם על השימוש בו ומסגרת האשראי שלו. כמו כן, אנחנו יכולים לבדוק האם הכרטיס מקושר לעסקים או לתחומים מסוימים, וכך אנחנו יכולים להרוויח הנחות והטבות שונות שיכולות לעזור לנו להוזיל עלויות של עסקאות שונות ולהפוך אותן להרבה יותר משתלמות מבחינתנו.

 

 

מקומון העיר חיפה

ברוכים הבאים ל"מקומון העיר חיפה"! אנו מביאים לכם את כל הכתבות הכי עדכניות בכל הנוגע לעיר חיפה. חדשות העיר, אירועי תרבות, כתבות בנושא פנאי ובילוי, מבצעים שווים ועוד המון מידע סופר מעניין שלא כדאי לכם לפספס.

אז מה היה לנו בכתבה:
כתבות נוספות שאולי יענינו אותך